Czytanie na dziś:
Sztafeta pielgrzymów, wędrówka kilku przedstawicieli, a nawet normalne, liczne grupy pątników, tyle że idących w odstępach – tak wyglądają tegoroczne piesze pielgrzymki do Częstochowy.
Intensywna, na pierwszy rzut oka również odległa. Wydaje się, że słowa papieża z pielgrzymki do Afryki nie mają z nami nic wspólnego. Tymczasem trafiają w samo sedno tego, co boli i nas.
Zakończyła się wizyta apostolska Franciszka na liczącym ponad 23 mln mieszkańców, w tym ponad 8 mln katolików Madagaskarze. Jej hasłem były słowa: „Siewca pokoju i nadziei”.
Z o. Marianem Waligórą rozmawia Małgorzata Bilska
Nie biorą ze sobą pieniędzy, zapasu jedzenia, a czasem nawet telefonów komórkowych. Pielgrzymując po Polsce lub Europie, przeżywają własną szkołę zawierzenia.
Podczas pielgrzymki Rodziny Radia Maryja wszyscy uderzyli tę samą strunę: kłopoty Kościoła w Polsce to dalszy ciąg inwazji, jaką od wieków szykują nam zewnętrzni wrogowie naszej ojczyzny
To, o czym Jan Paweł II mówił czterdzieści lat temu, zaczynamy rozumieć dopiero dzisiaj. Dzisiaj też widzimy, jakie owoce przyniosła tamta pierwsza pielgrzymka.
Mimo że papieska homilia z placu Zwycięstwa jest dla naszej historii wydarzeniem kluczowym. Nadal jednak trudno nam dokładnie powiedzieć, co się właściwie w Warszawie 2 czerwca 1979 r. stało.
„Marzyłam o tym, żeby się wyprowadzić – mówi Leila, studentka psychologii. – Nie jestem muzułmanką, nie wierzę w Boga”. Po wyprowadzce do stolicy, zdjęła hidżab i zaczęła spotykać się z chłopakami.
W czasie wizyty w Peru (18-21 stycznia) Franciszek przede wszystkim dotknął głębokich ran Amazonii.
-67%
-15%
Bestseller
Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki