Logo Przewdonik Katolicki

Artykuły

286 wyników dla wyrażenia "papież"

 • III niedziela zwykła będzie obchodzona w całym Kościele jako Niedziela Słowa Bożego. Czytamy o tym w ogłoszonym 30 września 2019 r. Liście Apostolskim w formie Motu Proprio „Aperuit illis”. Jak zaznaczył papież Franciszek, ma się ona przyczynić „aby w...

  więcej
 • „Ten dom, otwarty dla wszystkich serc poszukujących, jest obrazem Kościoła, który chociaż jest prześladowany, niezrozumiany i przykuty łańcuchami, niestrudzenie przyjmuje matczynym sercem każdego mężczyznę i każdą kobietę, by głosić im miłość Ojca, który...

  więcej
 • Benedykt XVI zdystansował się od autorstwa książki o kapłaństwie i celibacie, którą opublikował kard. Robert Sarah. Abp Georg Gänswein, prywatny sekretarz Benedykta XVI, powiedział we wtorek austriackiej agencji katolickiej "Kathpress" w Rzymie, że na...

  więcej
 • W homilii wygłoszonej podczas Mszy Świętej w uroczystość Objawienia Pańskiego, papież Franciszek wyjaśnił istotę adoracji, która chroni nas przed egoizmem i zachęcił do tego, aby w nowym roku znaleźć więcej czasu na adorację Boga.

  więcej
 • "Módlmy się, aby chrześcijanie i ci, którzy należą do innych religii oraz ludzie dobrej woli umacniali pokój i sprawiedliwość na świecie".

  więcej
 • Ojciec Święty na mocy reskryptu z dnia 17 grudnia zniósł otoczenie tajemnicą papieską sprawy postępowań wobec duchownych oskarżonych o wykorzystywanie małoletnich, przemocy seksualnej i pornografii dziecięcej.

  więcej
 • Ks. Adrian Józef Galbas SAC, prowincjał Księży Pallotynów w Poznaniu został mianowany przez Ojca Świętego Franciszka biskupem pomocniczym diecezji ełckiej. Decyzję Papieża ogłosiła dziś w południe Nuncjatura Apostolska w Polsce.

  więcej
 • „Posłuszeństwo” w kulturze demokratycznej nie jest słowem popularnym. A jednak nie rezygnuje z niego Kościół. Nie jest jednak tak oczywiste, jakie i komu posłuszeństwo należy w Kościele okazywać.

  więcej
 • Argumentem jest człowiek

  KS. SŁAWOMIR SOSNOWSKI, rektor Wyższego Seminarium Duchownego w ŁodziPrzewodnik Katolicki 49/2019

  W dotychczasowym sposobie spełniania zbawczej i społecznej roli księża nie wydają się potrzebni – pisze ks. Andrzej Draguła. Nie wydają… ale potrzebni są. Taka jest odpowiedź Kościoła. Tylko co zrobić, żeby teoria stała się życiem?

  więcej
 • Katolików w Japonii jest niewielu – zaledwie pół procent społeczeństwa. Ale są świadomi i zaangażowani w życie Kościoła. Wśród nich sporo jest młodych.

  więcej

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki