Logo Przewdonik Katolicki

Artykuły

78 wyników dla wyrażenia "papież Franciszek"

 • „Piątki miłosierdzia” nie skończyły się w Roku Miłosierdzia. Ojciec Święty kontynuując tradycję wychodzenia do najbardziej potrzebujących, odwiedził rzymską klinikę rehabilitacyjną Santa Lucia.

  więcej
 • Do budowania kultury życia i spotkania zachęcił Franciszek podczas ostatniej Eucharystii sprawowanej w Kolumbii. Ojciec Święty podziękował też za zgotowane mu przyjęcie i wezwał Kolumbijczyków do odrzucenia przemocy.

  więcej
 • Jezus przestrzega nas przed mentalnością i postawą egocentryczną - stwierdził Franciszek podczas dzisiejszej modlitwy Anioł Pański w Watykanie. Papież podkreślił, że egocentryzm prowadzi do zagubienia albo do życia smutnego i bezowocnego.

  więcej
 • Na znaczenie odkrycia swego powołania, jako naśladowania Jezusa dającego pełną radość w życiu nadzieją wskazał Ojciec Święty podczas dzisiejszej audiencji ogólnej. Jego słów Placu św. Piotra wysłuchało dziś około 10 tys. wiernych.

  więcej
 • Największym darem, jaki Maryja przynosi światu jest Jezus - mówił papież Franciszek w rozważaniu poprzedzającym modlitwę „Anioł Pański” na placu św. Piotra w Watykanie. W uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Ojciec Święty wskazał, że...

  więcej
 • O sumieniu i papieżu Franciszku

  Ks, prof. Henryk Seweryniak, dr Monika BiałkowskaPrzewodnik Katolicki 23/2017

  Monika Białkowska: Papież Franciszek rozdziera mi serce. Czasem go rozumiem. Cieszę się, kiedy mówi: „Człowieku, pytaj swojego sumienia! Zostawmy to, co narosło przez wieki, te przepisy, te przypisy, te prawa, te dyscypliny. Wróćmy bezpośrednio do Ewangelii...

  więcej
 • Objawienia fatimskie są wezwaniem do rewolucji miłości i czułości, a nie budzenia lęku przed karzącym Bogiem. Życie świętych Franciszka i Hiacynty jest tego dowodem.

  więcej
 • Sąsiadujące z Fatimą miasto Ourém przygotowało dla Franciszka 22-tonowe metalowe serce, które pojawi się na trasie jego przejazdu do sanktuarium maryjnego.

  więcej
 • Spotkania z prezydentem i władzami kraju, wielkim imamem sunnickiego Uniwersytetu Al-Azhar i z koptyjskim papieżem-patriarchą, udział w Międzynarodowej Konferencji „Religie i pokój” i Msza św. z udziałem 20 tys. osób to najważniejsze wydarzenia podczas...

  więcej
 • Papież Franciszek przyjął 4 maja na audiencji radczynię stanu (premiera) i ministra spraw zagranicznych Mjanmy (Birmy) Aung San Suu Kyi, laureatkę Pokojowej Nagrody Nobla z 1991 roku.

  więcej

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki