Logo Przewdonik Katolicki

Artykuły

63 wyniki dla wyrażenia "papież Franciszek"

 • O godz. 22.30 2-letniego chłopca z poważnym uszkodzeniem mózgu odłączono od aparatury wspomagającej oddychanie. Uczyniono to na polecenie sądu i wbrew woli rodziców. Chłopiec jednak nie umarł. Po jedenastu godzinach dramatycznej walki dziś rano ponownie...

  więcej
 • Gdzie tkwi błąd Europy, że traci jedność. Kim są „wykrochmaleni” duchowni oraz jakie wady i słabości ma papież. Franciszek nie przestaje zaskakiwać swoją niedyplomatyczną szczerością.

  więcej
 • Wyjść na peryferie? Szukać ubogich? Papież Franciszek wciąż do tego zachęca. A rzymscy parafianie każdego dnia zastanawiają się: jak to zrobić?

  więcej
 • O fundamentalnym znaczeniu Eucharystii dla życia chrześcijańskiego mówił w środę papież rozpoczynając nowy cykl katechez poświęconych właśnie tej centralnej tajemnicy wiary Kościoła. Jego słów na placu św. Piotra wysłuchało około 13 tys. wiernych.

  więcej
 • O modlitwę na różańcu za Kościół, Stolicę św. Piotra oraz w intencjach całego świata a także przepraszania za grzechy zachęcił papież pielgrzymów polskich podczas dzisiejszej audiencji ogólnej.

  więcej
 • „Piątki miłosierdzia” nie skończyły się w Roku Miłosierdzia. Ojciec Święty kontynuując tradycję wychodzenia do najbardziej potrzebujących, odwiedził rzymską klinikę rehabilitacyjną Santa Lucia.

  więcej
 • Do budowania kultury życia i spotkania zachęcił Franciszek podczas ostatniej Eucharystii sprawowanej w Kolumbii. Ojciec Święty podziękował też za zgotowane mu przyjęcie i wezwał Kolumbijczyków do odrzucenia przemocy.

  więcej
 • Jezus przestrzega nas przed mentalnością i postawą egocentryczną - stwierdził Franciszek podczas dzisiejszej modlitwy Anioł Pański w Watykanie. Papież podkreślił, że egocentryzm prowadzi do zagubienia albo do życia smutnego i bezowocnego.

  więcej
 • Na znaczenie odkrycia swego powołania, jako naśladowania Jezusa dającego pełną radość w życiu nadzieją wskazał Ojciec Święty podczas dzisiejszej audiencji ogólnej. Jego słów Placu św. Piotra wysłuchało dziś około 10 tys. wiernych.

  więcej
 • Największym darem, jaki Maryja przynosi światu jest Jezus - mówił papież Franciszek w rozważaniu poprzedzającym modlitwę „Anioł Pański” na placu św. Piotra w Watykanie. W uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Ojciec Święty wskazał, że...

  więcej

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki