Czytanie na dziś: Hi 38,1.12–21;40,3–5; Łk 10,13–16
Rozmowa z dr. Jakubem Kołodziejczykiem, psychologiem prowadzącym badania nad przemocą rówieśniczą w szkołach
Słowa Ewangelii według św. Łukasza
Dawno nic mnie tak nie poruszyło, jak krótki film z Krzysztofem Globiszem. Znany aktor trzy lata temu doznał udaru, a w wyniku uszkodzenia mózgu stracił zdolność mówienia.
Gwałt to nie tylko akt przemocy między ofiarą i sprawcą. To także policyjne procedury, przez które musi przejść kobieta po zgłoszeniu przestępstwa. A wśród nich – standardowa pigułka wczesnoporonna. I choć miało być bardziej ludzko, nie zawsze jest.
W Kościele wierni nie płacą za usługę, lecz składają dobrowolną ofiarę. Przypomina o tym często papież Franciszek. Czy wprowadzenie w parafiach terminali płatniczych nie utrudni zrozumienia tej podstawowej zasady?
Przemoc domowa ma wiele twarzy: psychiczną, fizyczną, seksualną. Najgorsze, co możemy zrobić, to za pomocą obojętności pozwolić jej rosnąć za zamkniętymi drzwiami.
Wiem, ile dobra dzieje się na rzecz profilaktyki oraz pomocy skrzywdzonym przez księży. Ale to nie zastąpi rozliczenia ze złem
Pandemia dała odwagę do wychodzenia w nowe przestrzenie. Rozmowa o elektronicznej tacy w podmiejskiej parafii z jej proboszczem, ks. Edwardem Wasilewskim - kapłanem diecezji bydgoskiej, proboszczem parafii pw. Chrystusa Dobrego Pasterza w Białych Błotach...
Państwa skandynawskie od lat uchodzą za wzór do naśladowania w kwestii wyzwolenia kobiet, realizacji feministycznych postulatów oraz walki z tzw. patriarchatem. Dlaczego zatem problem przemocy jest tam większy niż gdzie indziej?
-19%
-64%
-15%
Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki