Czytanie na dziś: Za 2, 5–9.14–15a; Łk 9, 43b–45
Nie da się naprawiać świata, pozostając w eleganckim miejscu, nie narażając się i nie brudząc
Jak budować pozytywny obraz samego siebie u dziecka? To pytanie, które często się pojawia w rozmowach z rodzicami. Z jednej strony obawiamy się być zbyt surowi, z drugiej strony nie chcemy być zbyt pobłażliwi.
Z Wojciechem Bonowiczem rozmawia Małgorzata Bilska
Autorzy biografii Anny Walentynowicz dostali dobrą radę: „Ani jej nie oskarżajcie, ani nie brońcie. Spróbujcie ją zrozumieć – kim chciała być, a kim nie; kto jej w tym pomógł, a kto przeszkodził”. Posłuchali jej.
Dominikanie nie mają informacji, że któryś z ojców dopuścił się czynów nieobyczajnych na małoletnich, ale w duchu odpowiedzialności za całą wspólnotę działają proaktywnie.
Słowa kard. Marxa przyjmuję więc z całą powagą. Uważam, że u podstaw jest to diagnoza słuszna, choć bardzo bolesna. Nie potrafię jednak przytaknąć wszystkiemu, co niemiecki kardynał mówi i proponuje na przyszłość
Rozmowa z Hanną Krzyczkowską o wypaleniu zawodowym, odwadze i wytyczaniu nowej drogi.
Odwaga – czy inaczej: zdolność pokonywania lęku – nie jest łaską spływającą na nas. Nawet na skrajne sytuacje możemy się jednak przygotować byciem odważnym w codziennym życiu. Wymaga to jednak naszego działania.
Wobec założenia o niepłaceniu w Polsce zadośćuczynień skrzywdzonym, ludzie zgorszeni odejdą – albo odkryją również swoją odpowiedzialność za Kościół. Dobrze, żebyśmy w tym odkryciu byli solidarni.
-67%
-70%
-97%
Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki