Czytanie na dziś:
Ojciec na placu zabaw huśta dziecko, zerkając na telefon, mama ogląda wieczorem serial i jednocześnie prasuje stertę ubrań. Jak to jest z jakością naszego odpoczynku? I co wspólnego ma z tym wielozadaniowość i skupienie?
Wakacje to doskonała okazja doświadczenia uzdrawiającej mocy kontaktu z naturą. Nie, to nie przesada. Ostatnie lata dostarczają nam coraz więcej dowodów leczniczego wpływu przyrody na psychikę człowieka.
Czy odpoczywanie jest sztuką, czy naturalną umiejętnością? Czy potrafimy odpoczywać – i jak robić to efektywnie?
Kiedyś wypisywałam sobie listę rzeczy, które muszę zrobić w ciągu dnia.
„Pożycz mi płetwy” – pisze do mnie SMS przyjaciółka. „Nigdy nie miałam płetw” – odpowiadam jej szybko, i obie zaczynamy się śmiać, używając różnych emotikonów.
Wakacje, odpoczynek, urlop niosą nadzieję na zmianę. Oczekujemy, że do naszego życia rodzinnego powrócą pokój, odprężenie, siły witalne i twórcze.
W mieście widać pragnienie lata.
Czy z tego obłędnego koła niepozamykanych spraw da się jakoś w czasie urlopu uciec? Czy jest sposób na to, żeby naprawdę odpocząć i pozwolić z nami odpoczywać innym?
Trudne czasy tworzą silnych ludzi. Czy to powiedzenie ma sens w naszych czasach? Czym różnimy się np. od pokolenia II wojny światowej? Między innymi – dostępnością antydepresantów (które powstały dopiero w latach 60. XX w). Może warto zadbać też o swoją...
Teoretycznie każdy z nas potrafi odpoczywać, jednak – czy aby na pewno? Wbrew pozorom to umiejętność wymagająca nauczenia się i treningu, a nie pamiętam, by ktokolwiek nas tego kiedyś uczył, choćby w szkole.
-70%
-13%
Bestseller
-15%
Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki