Czytanie na dziś:
Pisał muzykę służącą liturgii. Muzykę kunsztowną od strony warsztatu kompozytorskiego. W ubiegłym roku minęło dziesięć lat od śmierci wybitnego polskiego kompozytora Mariana Sawy.
Rozmowa z Bogusławem Kaczyńskim, najwybitniejszym od czasu Jerzego Waldorffa popularyzatorem muzyki w Polsce, twórcą Europejskiego Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju.
Rozmowa z Włodkiem Pawlikiem, jazzmanem, laureatem Nagrody „Grammy”, o procesie tworzenia i umiłowaniu piękna.
Połączenie jezuickiej formacji z ekspresją charyzmatycznej Odnowy, w przypadku „Mocnych w Duchu” daje świetne rezultaty. Regularnie owocuje też płytami. Właśnie ukazała się kolejna.
Wydobywający się z wnętrza skórzanego wora niezwykle charakterystyczny dźwięk znany jest od Bliskiego Wschodu po krańce Europy. To przeżywające właśnie swój renesans dudy.
To zdecydowanie najchętniej nagrywany muzyczny materiał w Polsce. Czy w kolędach można jeszcze zaproponować coś świeżego? Nowości wydawnicze pokazują, że tak.
Rozmowa z Krzysztofem Antkowiakiem, muzykiem, o drodze miłosierdzia i muzyce, która jest przestrzenią dla Boga.
W kolędowaniu od pięknych melodii i atmosfery wspólnego śpiewania, ważniejszy jest przekaz duchowy. Ta płyta na nowo pomoże nam go odkryć.
Doskonałe połączenie klasyki z muzyką współczesną, dialog pokoleń i ciągle żywe przesłanie o miłości i pokoju. Takie jest Oratorium Kalwaryjskie.
Rozmowa z Dionizym Piątkowskim, dyrektorem festiwalu Era Jazzu, o pasji w promowaniu jazzu.
-13%
-64%
-19%
Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki