Czytanie na dziś:
O byciu misjonarzem w Polsce, przyjaźni polsko-brazylijskiej i nowej ewangelizacji z ks. Pedro Mariano rozmawia Joanna Mazur.
Każdego roku II niedziela Wielkiego Postu to Niedziela Ad Gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. W kościołach przeprowadza się zbiórki na ich rzecz. Aktualnie ponad 2 tys. księży, zakonników, sióstr zakonnych i misjonarzy świeckich z...
Przyjechali do nas na misje, żeby pokazać, że Kościół nie zaczyna się i nie kończy w Polsce. Jest im zimno, nie lubią flaków, ale na nudę nie mogą narzekać.
Młodzi misjonarze wracają do górzystego Kirgistanu przede wszystkim po to, by kształtować siebie. Tu nauczyli się większej otwartości na drugiego człowieka i większego zaufania Panu Bogu.
Jako dojrzali ludzie przewrócili swoje życie do góry nogami. Wyjechali na misje. Dla Barbary i Aleksandra Szanieckich domem stała się Tanzania.
Helenka Kmieć wybrała Węgry, Zambię i Boliwię, Robert Gucwa – Togo, Benin i RŚA. Oboje wybrali misje, i niestety oboje zginęli, mając zaledwie 25 lat.
Żyła tak, by każda chwila miała smak i wartość, by niczego nie żałować. O sobie mówiła mało, o Bogu – bez końca. Po prostu żyła na maksa.
Powiedzieli Bogu „tak” i pozwolili Mu poprowadzić się drogami, które mogą wydawać się szalone. Żyjąc wśród ubogich i pogubionych, odkrywają wraz z nimi czym jest Boże miłosierdzie.
Misje widziane z daleka wydają się czasem czymś w rodzaju wycieczki w stylu retro. Niekoniecznie all inclusive, bo wiadomo, że na końcu świata warunki mogą być różne, ale jednak wycieczki.
-13%
-15%
-64%
Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki