Czytanie na dziś:
Grupa 18 osób z Polski buduje kościół „na końcu świata”. W trudno dostępnym regionie Indii, w którym aż 90 proc. mieszkańców jest chrześcijanami.
Misjonarze ze Zgromadzenia Ducha Świętego pracujący na Madagaskarze proszą o pomoc. W zeszłym roku przez wyspę przeszła trąba powietrzna, powodując wiele zniszczeń. Ich ogrom jest tak wielki, że potrzeba dosłownie wszystkiego.
To, czego dokonał o. Marian Żelazek przez 56 lat posługi w Indiach, bez cienia wątpliwości pozwala nazywać go nie tylko ikoną misjonarzy, ale też dialogu międzyreligijnego i międzykulturowego.
Wygodne fotele. Smaczne jedzenie. Przy każdym fotelu dotykowy ekran, na którym śledzić można lot, ale i film obejrzeć, muzyki posłuchać i w grę zagrać. Czy to się dzieje naprawdę? Naprawdę lecimy do Afryki?
Prostytutki i złodzieje wyprzedzą nas w drodze do królestwa – to odkrycie zmieniło życie dwóch dominikanów, o. Enrique i o. Antonello. Teraz mówią o sobie, że są szaleni.
Dzieci poprzebierane w stroje kolędników niczym mali misjonarze odwiedzają domy, ogłaszając ich mieszkańcom radosną nowinę – narodził się nam Zbawiciel!
Przed wyjazdem na misje ojciec Michał odważnie powiedział, że „jeśli trzeba będzie dla sprawy Bożej złożyć ofiarę życia, to nie będzie się wahał”. Ojciec Zbigniew był przekonany, że „gdy się jedzie na misje, trzeba być gotowym na wszystko”.
Misje to wychodzenie poza pułapkę myślenia tylko o sobie i przekraczanie siebie, swoich lęków i ograniczeń. Przypomniano o tym podczas Poznańskiego Tygodnia Misyjnego.
W Indiach „tysiące trędowatych zostanie bez opieki” – usłyszała podczas imienin u koleżanki. Dr Helena Pyz odczytała to jako wezwanie dla siebie.
18 października przeżywamy w Kościele Niedzielę Misyjną rozpoczynającą Tydzień Modlitwy za Misje, który w tym roku przebiega pod hasłem: „Od nawrócenia do misji”.
-19%
-70%
-15%
Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki