Czytanie na dziś: Dz 2,14.22b-32; Mt 28,8-15
Nasza codzienność zwolniła, ulice opustoszały, a jednak w echach kolejnych wiadomości o epidemii słyszymy trzepot skrzydeł plagi. Jak na masowe choroby przez wieki reagowali artyści?
Jeszcze niedawno bez mrugnięcia okiem godziliśmy się na wycinkę starych drzew, by poszerzyć drogę czy zbudować parking. Dziś coraz bardziej rozumiemy, że nawet kilkadziesiąt młodych drzew posadzonych w zamian nie zastąpi kilku starych i dorodnych.
Myślę sobie, że nadmorskie miasta mają w sobie coś nieprawdziwego. Mnie w każdym razie wydaje się, że ktoś je postawił tak, jak układa się klocki. Jak na makiecie architekta czy jakiegoś aranżera przestrzeni.
Rozmowa z Krzysztofem Frysztackim, prof. dr hab., profesorem zwyczajnym w Uniwersytecie Jagiellońskim, w Instytucie Socjologii. Zajmuje się m.in. socjologią miasta i socjologią problemów społecznych.
Jeśli ktoś przeprowadza się do miasta, to od nowa buduje swoją pozycję. Każdy człowiek ma potrzebę przynależności do grupy, a w dużych ośrodkach Kościół jest tylko jedną z wielu możliwości. Rozmowa z Martą Smagacz-Poziemską.
Reklamy w przestrzeni publicznej przestały nam przeszkadzać. Nawet jeśli szpecą. A szkoda, bo można żyć w krajobrazie wolnym od chaosu reklam. Niektóre gminy się na to zdecydowały. Niestety, wciąż jest ich niewiele.
-15%
-13%
Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki