Czytanie na dziś:
Z Markiem Grabowskim, prezesem Fundacji Mamy i Taty, o tym, dlaczego Polaków trzeba zachęcać do bycia ojcami, oraz o tym, co zyskują, a co tracą, mając dzieci, rozmawia Marta Brzezińska-Waleszczyk
Kiedy biologiczna mama nie może wypełnić swojej roli, znajduje się ktoś, kto adoptuje, kto staje się rodziną zastępczą. Nie zajmie jej miejsca, ale zrobi wszystko, by pustka po mamie bolała jak najmniej.
Rozmowa z Anną Kucharską-Zygmunt
Oto zbliża się Dzień Matki, a ja po uszy zanurzona jestem w literaturze funeralnej, czytam autorów doświadczonych żałobą po matkach.
Rozmowa z Magdaleną Chrzan-Dętkoś o wątpliwościach, które są normalne, o stratach wpisanych w macierzyństwo i słowach, które mogą zabić.
Choć problem istnieje od marca, wciąż powraca i coraz mocniej przebija się do powszechnej świadomości. Rozdzielanie mam i ich nowo narodzonych dzieci ze względu na reżim sanitarny może powodować negatywne skutki dla rozwoju dzieci.
Uciekają przed biedą, przemocą, bezdomnością. W Domu Samotnej Matki próbują dać nową przyszłość sobie i swoim dzieciom. Nie zawsze kończy się wygraną.
Rozmowa, o łączeniu ról mamy i kobiety aktywnej zawodowo i o koniecznym luzie – nie tylko na Dzień Matki – z Małgorzatą Dąbrowską, mamą, właścicielką kilku firm i coachem.
No cóż, nie cofnę się już do czasów, gdy zmiana pieluchy była najbardziej sensownym zajęciem mojego życia, choć tego doświadczenia zmiany priorytetów nigdy nie zapomnę. Myślę, że to mnie ukształtowało jako matkę i człowieka.
Każdy styl matkowania ma, obok oczywistych wad, także pozytywne konsekwencje. Dlatego, gdy myślimy o własnych mamach, warto znaleźć pozytywy. Czego się nauczyłem dzięki relacji z moją nieidealną mamą?
-13%
-15%
-70%
Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki