Czytanie na dziś: Mdr 2, 1a.12–22; J 7, 1–2.10.25–30
Rozmowa z Mirosławą Karetą o zakazanej polsko-niemieckiej miłości.
To książka o napięciu pomiędzy ludzkim spojrzeniem na rzeczywistość a światem, który działa według słowa Boga. Judasz Tosca Lee wierzy, że może ograć Boga. Albo Go nawet uratować.
Komitet Noblowski znowu nie zdążył. Odszedł autor, który w życiu swoich czytelników wyznaczał początek nowej epoki.
O sytuacji na Bliskim Wschodzie warto wiedzieć więcej niż to, że spowodowała falę migracji. Książka Dariusza Rosiaka Ziarno i krew jest dobrym wprowadzeniem w ten złożony świat.
Senat uchwalił Rok Henryka Sienkiewicza, odwołując się do budzenia przez jego pisarstwo „świadomości narodowej”. Czy w setną rocznicę śmierci pisarza możemy spojrzeć na jego twórczość bez powtarzanych od lat schematów?
Arabska kultura głównego nurtu uczy kłamstwa i hipokryzji. Tak twierdzi najwybitniejszy współczesny poeta arabski - ceniony za twórczość, krytykowany za obojętność wobec tragedii rodaków.
Po raz pierwszy literacki Nobel trafił do rąk reporterki. To znak czasów, bo rzeczywiście literatura faktu jeszcze nigdy nie miała się tak dobrze i nie była tak popularna jak obecnie.
Losy powieści Rękopis znaleziony w Saragossie, jej tłumaczeń, jak i wreszcie samego autora są niemal tak skomplikowane jak akcja książki. Za chwilę w księgarniach pojawi się nowe tłumaczenie obfite w przypisy i wyjaśnienia.
W brytyjskich księgarniach pojawiła się pierwsza prozatorska próba Tolkiena – napisana w 1914 r. The Story of Kullervo. Od tego utworu zaczęła się przygoda pisarza i twórcy Śródziemia. Co jeszcze kryją szuflady Tolkiena?
Uważany jest za pornografa, konserwatystę i islamofoba. Trudno o bardziej kontrowersyjne opinie. Wszystkie dotyczą najgłośniejszego ostatnio francuskiego pisarza, autora Uległości.
-71%
-15%
-75%
Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki