Logo Przewdonik Katolicki

Artykuły

4 wyniki dla wyrażenia "lekcja religii"

 • Religia w szkole to dla mnie wartość. I nie piszę tego tylko z perspektywy katechety. W miejscu, gdzie młody człowiek na różne sposoby poznaje świat, nie powinno zabraknąć wymiaru duchowego.

  więcej
 • Wypiszecie mnie z lekcji religii? – ilu rodziców w ostatnich latach usłyszało to pytanie? Ilu z nich się na taki krok zdecydowało? Nie wiem. Wiem tylko, że wciąż jest szansa, żeby tę tendencję odwrócić.

  więcej
 • Podstawa programowa katechezy w Polsce oparta jest na założeniu, że uczęszczający na lekcje religii uczniowie są wierzący i praktykujący. Tak często nie jest. Między teoretycznymi założeniami a rzeczywistością jest przepaść. Jak sobie z tym radzą katecheci?

  więcej
 • Coraz głośniej wybrzmiewa pytanie o zasadność religii w szkole. Przy tym lawina narzekań spada na katechetów. Co jednak będzie, jeśli katechezy w szkole już nie będzie? I czy całą winę za ten stan rzeczywiście ponoszą katecheci?

  więcej

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki