Czytanie na dziś:
Droga ta nie miała nawet kilometra, przez to, co się na niej wydarzyło, stała się jednak najważniejszą z dróg świata.
Dla przyszłego papieża tworzenie teatru nie było tylko pasją. To także sposób na wyrażanie ważnych prawd o człowieku i jego kondycji w świecie.
Film Tár jest dynamiczny jak symfonia Mahlera i równie jak ona wielogłosowy. Pokazuje, jak bardzo uzależnieni jesteśmy od jednostronnych opinii i sądów.
Dla współczesnych artystów aborygeńskich ich kraj to nie ziemia, ale historia ich przodków, więzi społecznych i duchowości.
Osiemdziesiąt lat temu dwudziestoczteroletni Marek Edelman znalazł w rzeczach jakiegoś bogatego Żyda puszysty czerwony sweter. Włożył go, bo mu się spodobał, a kwietniowe wieczory bywają chłodne.
Rok lub dwa lata w izolacji, modlitwy, praca i poznawanie siebie – tak wyglądają początki formacji zakonnej, pokazane ostatnio w dwóch filmach.
Wyjazd teatru na występ gościnny nie jest prostą sprawą. A co dopiero, gdy oprócz scenografii, kostiumów i aktorów zabrać trzeba jeszcze wózki dla osób niepełnosprawnych i spory bagaż emocji.
Jemy, jemy, jemy! – krzyczą dziś ludzie, pożerając nadprodukcję wszystkiego i chwaląc się tym w mediach społecznościowych. Wyprodukujmy jeszcze większą lodówkę!
Fraza, że „specjalizowała się w portrecie”, brzmi niezbyt ładnie i nie oddaje pasji i talentu artystki. Ona portret po prostu wybrała.
Do łask wraca drobne, prywatne ogrodnictwo. Wraz z nim do naszej kultury wracają tradycje i symbole, o których już zapomnieliśmy.
-70%
-19%
-15%
Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki