Czytanie na dziś:
Obszar dotknięty trzęsieniem ziemi rozciąga się na ponad 300 kilometrów: od tureckiego Diyarbakir po syryjskie miasto Hama. To tereny starożytnego Bliskiego Wschodu, uważane za kolebkę naszej cywilizacji, bogate w najcenniejsze zabytki.
190 lat temu swoje premiery miały Zemsta i Śluby Panieńskie Aleksandra Fredry. Zabawne intrygi z rodzinnych dworków bawią nas do dziś.
Ze sztuką cyrkową nie pożegnamy się nigdy – można jednak promować jej humanitarne oblicze.
Przygody małego urwisa z francuskich przedmieść bawią od pokoleń. Mikołajek to nie tylko owoc wyobraźni jego twórców, ale też suma wyobrażeń o idealnym dzieciństwie.
Czy w bibliotece wciąż obowiązuje cisza? W każdej jest kąt z wygodnymi fotelami albo pufami, gdzie można się ukryć z książką w ręce, ale lepiej, żeby nie była „cmentarzem zapomnianych książek”. Niech się coś dzieje. Niech będzie głośno.
Mija osiem wieków od śmierci biskupa krakowskiego, zwanego „ojcem kultury polskiej”. Wincenty Kadłubek rozpoczął opowieść o naszych dziejach, bogatą w formie i treści.
Kilka kobiet wędruje przez spaloną Laponię i dokonuje obrachunku ze swoim życiem. Finlandia do dziś rozlicza się z niewygodnymi faktami.
Klitki w roli apartamentów, grodzone osiedla i powszechny dyktat deweloperów – tak wciąż wygląda rynek mieszkaniowy w naszym kraju.
Dzięki niej okazało się, że lalka to nie tylko zabawka, ale też sposób na opowiedzenie historii kobiet i inspirowanie małych dziewczynek do wielkich rzeczy. Przynajmniej tak było w teorii.
Banał goni banał. Ale w jakim tempie! Siedem nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej dla Wszystko wszędzie naraz jest rekordowym wynikiem w dziejach filmu.
-15%
-67%
Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki