Czytanie na dziś: Jr 17,5-10; Ps 1; Łk 16,19-31
Podróż była dla Zbigniewa Herberta pielgrzymką. Łączyła się z wysiłkiem, zapewniała duchowe przeżycia, obdarowywała spotkaniami. Owocowała literaturą.
Zmarły równo sto lat temu Giacomo Puccini to najwybitniejszy kompozytor operowy wszech czasów. Dał głos wielu wspaniałym postaciom, które do dziś potrafią wzbudzać niezwykle silne emocje.
Kumpelski wyjazd w poszukiwaniu korzeni zamienia się w podróż przez traumę Holokaustu i pokiereszowane wnętrze pokolenia, które historię swojej rodziny zna tylko z tego, co przemilczane.
Pokolenia, które nie pamiętają szarości komunistycznej codzienności, odczarowują socmodernistyczną architekturę. Patrzą na nią entuzjastycznie, wyszukując prawdziwe perły architektury okresu brutalizmu.
Właścicielka jednego z najbardziej charakterystycznych głosów. Autorka poruszających, szczerych i niezwykle intymnych tekstów. Jak wyglądałby nasz rodzimy rock i pop, gdyby ponad 30 lat temu Edyta Bartosiewicz nie postanowiła przewrócić swojego...
Jak ułożyłaby świat mała społeczność na Podlasiu? Jakiś trop na ten temat przedstawia nam seria filmów U Pana Boga… Jacka Bromskiego. Wyobrażenie to jest bardzo krzepiące, choć jak w bajce nie do końca prawdziwe.
Na obrazach surrealistów wszystko jest możliwe. Sen włada jawą, wyobraźnia rozumem, marzenie realnością. W tym roku cały świat świętuje stulecie surrealizmu.
Prawdopodobnie po raz pierwszy w historii mamy do czynienia z musicalową adaptacją, która nie tylko spełnia, ale i przewyższa wszystkie możliwe oczekiwania.
Literatura Gombrowicza nie opiera się na tanich prowokacjach. Jest wyzwaniem rzuconym skostniałym sposobom myślenia, przecina gorsety usztywniających oczywistości.
Rozmowa o pracy średniowiecznych i współczesnych skrybów z Barbarą Bodziony
-19%
-67%
-13%
Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki