Czytanie na dziś: Dz 2,36-41; J 20,11-18
Kumpelski wyjazd w poszukiwaniu korzeni zamienia się w podróż przez traumę Holokaustu i pokiereszowane wnętrze pokolenia, które historię swojej rodziny zna tylko z tego, co przemilczane.
Pokolenia, które nie pamiętają szarości komunistycznej codzienności, odczarowują socmodernistyczną architekturę. Patrzą na nią entuzjastycznie, wyszukując prawdziwe perły architektury okresu brutalizmu.
Właścicielka jednego z najbardziej charakterystycznych głosów. Autorka poruszających, szczerych i niezwykle intymnych tekstów. Jak wyglądałby nasz rodzimy rock i pop, gdyby ponad 30 lat temu Edyta Bartosiewicz nie postanowiła przewrócić swojego...
Jak ułożyłaby świat mała społeczność na Podlasiu? Jakiś trop na ten temat przedstawia nam seria filmów U Pana Boga… Jacka Bromskiego. Wyobrażenie to jest bardzo krzepiące, choć jak w bajce nie do końca prawdziwe.
Na obrazach surrealistów wszystko jest możliwe. Sen włada jawą, wyobraźnia rozumem, marzenie realnością. W tym roku cały świat świętuje stulecie surrealizmu.
Prawdopodobnie po raz pierwszy w historii mamy do czynienia z musicalową adaptacją, która nie tylko spełnia, ale i przewyższa wszystkie możliwe oczekiwania.
Literatura Gombrowicza nie opiera się na tanich prowokacjach. Jest wyzwaniem rzuconym skostniałym sposobom myślenia, przecina gorsety usztywniających oczywistości.
Rozmowa o pracy średniowiecznych i współczesnych skrybów z Barbarą Bodziony
Czarodziejska góra doskonale pokazuje ducha czasu w przededniu I wojny światowej. Thomas Mann zaprosił wszystkie typy ówczesnego społeczeństwa do odciętego od świata miejsca i zaczął im się przyglądać. My też możemy.
W Rzymie można oglądać Białe ukrzyżowanie, obraz Marca Chagalla. To już czwarta wystawa zaplanowana przez watykańską Dykasterię do spraw Ewangelizacji w ramach projektu „Jubileusz jest kulturą”.
-70%
-15%
Bestseller
Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki