Czytanie na dziś: Jr 17,5-10; Ps 1; Łk 16,19-31
Ja też to zauważyłam. Właściwie już od końca zeszłego roku książek z okładkami w biało-niebieskie pasy było coraz więcej, a apogeum nastąpiło w styczniu. 75. rocznica wyzwolenia obozu Auschwitz okazała się doskonałym pretekstem do niezłego zarobku. Na czym...
Postanowiłam zrobić czystkę w domowym księgozbiorze. To niemal koniec świata, ponieważ zawsze stałam na straży książki jako takiej, dla której w moim domu zawsze miejsce się znajdzie.
O tym, czy Polacy są skłonni „zarwać” noc dla książek z Dorotą Bachman rozmawia Magdalena Woźniak
Z pewnością wybuch strajku nauczycieli jest dziś w Polsce istotniejszym zdarzeniem niż fakt, że w jednej z gdańskich parafii ks. Rafał Jarosiewicz spalił kilka książek i przedmiotów. Ale o nauczycielach pisałem kilka razy. Mam zaś wrażenie, że choć od...
Prawie w co trzecim domu nie ma książki. Smutno i straszno – ogłasza jeden z wydawców. No pewnie, dla niego tak.
Od kilku lat w Wielkiej Brytanii pacjenci udają się do biblioteki, aby wypożyczyć książki… przepisane przez lekarza. Czy literatura naprawdę może leczyć?
Istnieje powiedzenie, że kto czyta, żyje tysiącem żyć. Każdy miłośnik książek wie, jak lektura wzbogaca codzienność. Jednak czy młodsze pokolenie potrafi docenić tę formę rozrywki? I jak zachęcić je do czytania?
Późny wieczór. Stoję na balkonie, cieszę się podmuchami wiatru i rozmyślam.
Czytanie poszerza wiedzę, wzbogaca słownictwo, kształtuje nasze poglądy, a nierzadko charaktery - podkreślała we wtorek Agata Kornhauser-Duda podczas spotkania z młodzieżą w Pałacu Prezydenckim.
Ilustracje w książkach dla dzieci to poważna sprawa – mali czytelnicy wcale nie mają małych wymagań estetycznych. Różnorodność panującą na tym polu pokazuje wystawa „Tu czy tam?”.
Bestseller
-15%
-67%
Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki