Czytanie na dziś: Rdz 2,18-24; Hbr 2,9-11; Mk 10,2-16
Wieczorem 2 maja po raz kolejny nastąpił „cud krwi św. Januarego”. Podczas Mszy św. bez udziału wiernych sprawowanej w katedrze w Neapolu, przez tamtejszego arcybiskupa, kard. Crescenzio Sepe, rozpuściła się zakrzepła krew męczennika.
W Regionalnych Centrach Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zaczyna brakować krwi. Ze względu na epidemię koronawirusa znacznie obniżyła się liczba dawców. Przedstawiciele Narodowego Centrum Krwi proszą: Oddawajcie krew, jest teraz bardzo potrzebna.
Tak się ostatnio jakoś porobiło, że w powietrzu znowu wzrosło stężenie postulatów, by z jednym czy drugim księdzem, znanym z publicznych wypowiedzi, zrobić wreszcie porządek. Tego typu sytuacje zawsze rodzą we mnie więcej pytań niż odpowiedzi.
Badania profilaktyczne krwi pozwalają na wczesne wykrycie wielu chorób, w tym tych najbardziej niebezpiecznych, bo rozwijających się bezobjawowo, jak na przykład niektóre nowotwory krwi.
Starożytne święta w Kościele wspominają wydarzenia z historii zbawienia. Późne średniowiecze wprowadza do kalendarza liturgicznego uroczystości, w których czcimy Boga w Jego przymiocie czy tajemnicy, wśród nich – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi...
Kiedy zaczęły się dziać pierwsze cuda eucharystyczne – nie wiemy. Od 790 r. zanotowano ich około 130. Wiele z nich funkcjonuje w tradycji i nigdy nie zostało oficjalnie przez Kościół potwierdzonych.
Wypadek samochodowy, jego ofiary są ciężko ranne, potrzebna jest krew. Zwykle szpitale mają jej zapas, jednak jest czas urlopowy, a to oznacza, że banki krwi często świecą pustkami.
Hemofilia to choroba genetyczna polegająca na zaburzeniach krzepliwości krwi. Nie można jej wyleczyć, a jedynie zapobiec powikłaniom. Niestety, dostęp do terapii jest nierówny.
Jest bezcenna, ale na szczęście każdy ma swoją, i to w takiej ilości, że jeszcze może się nią podzielić. Mowa o krwi, której szpitale każdego dnia potrzebują ponad tysiąc litrów. Od niedawna polskie krwiodawstwo wzbogaciło się o...
Brakuje krwi – tę informację w ostatnim czasie podawały lokalne media z różnych stron Polski. Potrzebne jest także osocze ozdrowieńców, które chorym na COVID-19 przywraca zdrowie, a czasem nawet życie.
-13%
-19%
-15%
Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki