Czytanie na dziś: Mdr 2, 1a.12–22; J 7, 1–2.10.25–30
Każdemu z nas zdarza się brać udział w trudnych rozmowach, dotyczących ważnych spraw, którym towarzyszą silne emocje i różnica zdań. Jak je prowadzić, by osiągnąć porozumienie?
Kiedy na Kaukazie odżywają waśnie wokół skonfliktowanych narodów, oczy społeczności międzynarodowej zawsze zwracają się na Rosję. To zazwyczaj od jej ruchów zależy pokój w regionie.
„Tej księgi do końca już czytać nie muszę...” – w pieśni Jacka Kaczmarskiego swą wieszczbę rozpoczynał tytułowy Karzeł. „By przyszłość dokładnie przewidzieć, wystarczy znad kart podnieść wzrok i popatrzeć wam w twarze”.
Ciała ukraińskich żołnierzy i prorosyjskich bojówkarzy miesiącami leżą na polach walk. Dopóki ofiary nie zostaną zidentyfikowane, figurują wśród żywych. Dzięki temu zaniżany jest bilans ofiar wojny.
Wojna na wschodzie kraju, obniżający się poziom życia i korupcja. Przy problemach dotykających każdego Ukraińca sukcesy administracji nowego prezydenta wyglądają blado.
Wiele konfliktów nie polega na kłótniach. Problemy wynikają często z przemilczania tego, co powinniśmy omówić z bliskimi.
Zaledwie rok temu Rosja, Kazachstan i Białoruś zdecydowały się na euroazjatyckie małżeństwo. Dziś wydaje się, że przy jego zawarciu nie kierowano się ani rozumem, ani sercem.
Czasami musimy przeprowadzić trudne emocjonalnie rozmowy i zwyczajnie, po ludzku, boimy się, że tylko pogorszymy sytuację. Co warto wziąć pod uwagę, przygotowując się do takiego spotkania?
Gdy pisałam ten artykuł, zawieszenie broni w Donbasie trwało już kilkanaście godzin. Przynajmniej teoretycznie, bo w okolicach ważnego węzła komunikacyjnego Debalcewo ciągle było słychać strzały.
W każdym małżeństwie pojawiają się frustracje – małe i większe. Podstawowy problem większości par to albo unikanie trudnych tematów, albo taki sposób rozmowy, który tylko potęguje problem.
-67%
-15%
Bestseller
-64%
Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki