Czytanie na dziś:
O tym, jak ułatwiać nastolatkowi trudną podróż w dorosłość z Małgorzatą Kramarz, terapeutką, rozmawia Dorota Niedźwiecka
Każdemu od czasu do czasu marzy się, żeby jego problemy, także małżeńskie, cudownie zniknęły. Sposoby, które naprawdę działają, wymagają jednak wysiłku.
Kaleka, chyba Dzwonnik z Notre Dame, skarży się, że jego matka „połakomiła się na 4 tysiące złotych”. Co czuje młody człowiek o widocznym kalectwie, patrząc na taki rysunek?
Niezbędne jest sprostowanie przez kompetentnych reprezentantów Kościoła sprzecznych z jego przekazem poglądów, podawanych rzekomo z kościelną aprobatą
Wywiad z dr. Garym Chapmanem, psychologiem i terapeutą małżeństw, o dobrej komunikacji, sposobach rozwiązywania konfliktów i przebaczeniu.
Czy kobiety i mężczyźni rozmawiają w różny sposób? A może to tylko błędne przekonanie wynikające ze stereotypów?
„Dokonywanie spostrzeżeń, przy jednoczesnym powstrzymywaniu się od ocen dowodzi najwyższej inteligencji”. Te słowa jednego z hinduskich filozofów przywołuje Marshall Rosenberg, dowodząc, że oceny blokują komunikację.
Jak to możliwe, że czasem mówimy jedno, a nasz mąż czy żona słyszą zupełnie coś innego? Jak wyjaśnić to, że kłócimy się z powodu kilku zdań, w których nie mieliśmy nic złego na myśli?
Jak komunikować się bez przemocy i agresji? Nie oceniać rozmówcy, ale stwierdzać fakty; wyrażać potrzeby, a nie żądać. Koncepcja porozumienia serca Marshalla Rosenberga pomaga budować relacje.
O tym, jak ważny dla dobrej komunikacji jest język, którego używamy, nie trzeba nikogo przekonywać. Jasny, prosty, związany z życiem współczesnego człowieka – taki powinien być dziś język w Kościele.
-15%
-59%
Bestseller
-32%
Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki