Czytanie na dziś:
Francja przez wieki była przewodniczką elegancji. Teraz pragnie stać się przewodniczką taktu w nienaruszaniu spokoju kobiecych sumień.
Pięć minut w ciągu dnia. Mało i dużo. Ale zawsze ich na coś brakuje. Na to, by gdzieś zdążyć, ale i czasem na modlitwę. Jednak gdy Bóg ma w naszej codzienności „swoje pięć minut”, mogą dziać się cuda.
Niemiecki pisarz Friedrich von Schlegel (1772–1829), jeden z najwybitniejszych teoretyków poetyki romantycznej, w swoich uczonych Ideach stwierdza: „Rodzina może powstać tylko wokół kochającej kobiety”.
Kobieta, która dokonuje aborcji sama wymierza sobie karę za zabójstwo dziecka. Niesie w sobie ogromne obciążenie emocjonalne. Aby odzyskać równowagę psychiczną, musi bolesne uczucia przepracować. Także duchowo.
Rozmowa z Donną-Marie Cooper O’Boyle, autorką książki "Zakorzenione w miłości", o godności kobiety.
Rozmowa z dr Marią Rogaczewską z Centrum Wyzwań Społecznych UW o aktywności kobiet w Kościele.
Czy papież Franciszek wzmocni rolę kobiet w Kościele? Może tak, choć kultura i przyzwyczajenia są nieco inne. Jak często mówi się przecież o dorosłych, wytrwałych kobietach „nasze siostrzyczki”.
„Nowa Kobieta – nowa TY” – takie hasło towarzyszyło uczestniczkom dni skupienia dla młodych matek. Modlitwy, konferencje oraz warsztaty zorganizowano przy sanktuarium Zawierzenia na Piaskach.
Papieska Rada ds. Kultury i watykańska grupa konsultacyjna ds. kobiet ogłosili wideokampanię, która ma być zwiastunem spotkania plenarnego, organizowanego w Watykanie na początku lutego na temat „Kultury kobiet: równość i różnica".
Rozmowa z dr Eweliną Kostrzewską o drodze do emancypacji i aktywności społecznej kobiet w XIX i XX w.
-15%
-13%
Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki