Czytanie na dziś: Iz 49, 8–15; J 5, 17–30
„Dojrzewanie rozstrzygające to zdanie sobie sprawy, że nasz najgorszy wróg jest często ukryty w naszym sercu. Najszlachetniejsza walka toczy się przeciwko wewnętrznym złudzeniom, zrodzonym przez nasze grzechy. Grzechy zmieniają bowiem wzrok wewnętrzny...
O wynikach ankiety „Przewodnika Katolickiego”, trudnościach i nadziejach w pracy katechetów z dr Anetą Rayzacher-Majewską rozmawia Monika Białkowska
Co kilka lat powraca problem miejsca dla religii, czy powinno uczyć się jej nadal w szkole, czy też w przykościelnych salkach? Od nowego roku, w diecezji warmińskiej uruchomiono dodatkowe zajęcia z katechezy przy parafiach.
W sprawie obecności religii w szkole pojawiają się niekiedy – często politycznie motywowane – dyskusje. Mimo napastliwego tonu niektórych dyskutantów, możemy spać spokojnie.
Rozmowa o katechezie w szkole z bp. Markiem Mendykiem, przewodniczącym Komisji Wychowania Katolickiego KEP.
Rozmowa o wartości edukacji katolickiej z kard. Zenonem Grocholewskim .
Religia w szkole to dla mnie wartość. I nie piszę tego tylko z perspektywy katechety. W miejscu, gdzie młody człowiek na różne sposoby poznaje świat, nie powinno zabraknąć wymiaru duchowego.
Przez kilka dni media żyły sprawą katechetki z Krakowa. Pomstowały na Kościół, który wyrzucił z pracy kobietę w ciąży. Dlaczego o tym piszemy? Żeby pokazać, jak było naprawdę.
Rozmowa z ks. Arturem Godnarskim - sekretarzem Zespołu KEP ds. Nowej Ewangelizacji
Podstawa programowa katechezy w Polsce oparta jest na założeniu, że uczęszczający na lekcje religii uczniowie są wierzący i praktykujący. Tak często nie jest. Między teoretycznymi założeniami a rzeczywistością jest przepaść. Jak sobie z tym radzą katecheci?
Bestseller
-15%
-86%
Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki