Czytanie na dziś: 2 Sm 7,4-5a.12-14a.16; Ps 89; Rz 4,13.16-18.22; Mt 1,16.18-21.24
Viktor Orbán znacjonalizował kliniki leczenia bezpłodności i proponuje swoim rodakom bezpłatne in vitro. Ma w tym swój interes, bo ludzi na Węgrzech ubywa. Lukę trzeba więc wypełnić, ale tylko czystej krwi Węgrami.
Ministerstwo Zdrowia nie widzi dla naprotechnologii miejsca w systemie opieki nad zdrowiem prokreacyjnym. Według resortu nie jest ona skuteczna.
Rozmowa z dr. Tadeuszem Wasilewskim, położnikiem i ginekologiem, o tym, kiedy naprotechnologia jest szansą dla bezpłodnej pary,
Postęp ludzkości zakłada poprawę jakości życia. Warto dostrzegać słuszne postulaty poprawy życia, ale nie można zamykać oczu na zło, które może być skutkiem ubocznym tak rozumianego postępu.
Albo uznamy, że dziecko chronimy jak pełnoprawnego człowieka we wszystkich wymiarach jego życia od momentu poczęcia, albo wciąż pojawiać się będą sytuacje, których prawodawca nie przewidział.
Świat chce iść naprzód, a „Ciemnogród” zaparł się jak jakiś osioł i mówi „NIE!”.
Przekonywanie nadal bazuje na słowie, ale trzeba je podać w atrakcyjny sposób. Mówić językiem ewangelicznym, odwołując się do życia codziennego, to wyzwanie dla Kościoła.
A jednak ustawa o in vitro została przegłosowana. Rozumiem konieczność szukania politycznego kompromisu, jeśli nie jest możliwe przegłosowanie ustawy całkowicie zgodnej z etyką chrześcijańską.
Ze smutkiem przyjąłem informację o przegłosowaniu przez polski parlament niezwykle liberalnej ustawy o metodzie in vitro...
Mnożą się wątpliwości dotyczące rządowego projektu w sprawie in vitro. Obok od dawna podnoszonych zastrzeżeń natury moralnej wobec proponowanych rozwiązań pojawiają się także wątpliwości natury prawnej.
-19%
-67%
Bestseller
-15%
Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki