Czytanie na dziś: Tb 11, 5–18; Mk 12, 35–37
Brytyjski oddział jezuickiej organizacji pomagającej uchodźcom, Jesuit Refugee Service UK (JRS UK), opublikował raport, w którym informuje o nadużyciach związanych z przetrzymywaniem migrantów przez brytyjskie służby porządku publicznego.
Z papieżem Franciszkiem o zagrożeniach dla chrześcijańskich korzeni Europy, kryzysie migracyjnym oraz wyzwaniach związanych z Synodem dla Amazonii rozmawia Domenico Agasso.
Jeszcze w tym miesiącu w północno-zachodniej Anglii ruszy pilotażowy program rejestracji obywateli krajów unijnych. Londyn chce możliwie szybko „odhaczyć” kwestię imigrantów, szykując się do finałowej batalii o swoje interesy na kontynencie.
Ukraińcy stają się dziś najbardziej wpływową mniejszością narodową w naszym kraju. Ich obecność to dla nas i szansa, i wyzwanie.
O polsko-ukraińskiej współpracy i wnioskach wyciągniętych z historii z Krzysztofem Stanowskim rozmawia Dorota Niedźwiecka
Nie raz i nie dwa korzystając z gościny „Przewodnika Katolickiego”, przedstawiałem swoje poglądy na temat imigrantów. Mam świadomość, że temat dzieli także katolików.
W kwestii uchodźców nasz rząd popełnia błąd za błędem. W rezultacie ani nie pomaga Syryjczykom, ani nie dba o polską rację stanu. Na szczęście nie jest za późno, bo cały czas stać nas na współdziałanie ponad politycznymi podziałami.
Syta część Europy zaprosiła kilkaset tysięcy imigrantów, w nadziei, że ci będą wykonywać czarną robotę. To błąd, ale nie możemy nim usprawiedliwiać naszej obojętności na los uchodźców.
Rozmowa z Nagy El-Khoury, libańskim ekspertem ds. chrześcijaństwa i islamu, o dialogu kultur.
Z jednej strony Europa panicznie boi się imigrantów stojących u jej bram, ale z drugiej wciąż niewiele robi, by mogli normalnie żyć u siebie.
-83%
-19%
-71%
Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki