Czytanie na dziś: 7 czytań ze ST; Rz 6,3-11; Łk 24,1-12
Tak samo jak pewny był wybuch konfliktu, pewne było, że zakończy się on polskim zwycięstwem. Nie lekceważono przeciwnika, ale to nasz kraj uchodził za skazany na sukces.
Wywiad z dr Katarzyną B. Głodowską i prof. dr. hab. Michałem Musielakiem, redaktorami i współautorami książki Medycyna w cieniu nazizmu, o podporządkowaniu medycyny machinie zabijania w III Rzeszy.
Stosunek Niemców do osoby Adolfa Hitlera coraz bardziej ewoluuje – od kompletnego przemilczania do dzisiejszej swoistej niezdrowej fascynacji postacią wodza III Rzeszy.
Rok 1946 był dziwnym czasem, w którym to, co stare, zmagało się z tym, co dopiero nadchodziło. I wynik owego zmagania sprzed 70 lat bynajmniej nie wydawał się przesądzony.
Kremlowska propaganda dmie dziś w bojowe trąby, a wiele z jej działań przypomina do złudzenia retorykę stosowaną przed wybuchem II wojny światowej.
Józef Piłsudski uważał, że wspólna niemiecko-rosyjska agresja nie da Polakom szans obrony, więc nie ma co zastanawiać się nad jej organizacją. Tło tej gorzkiej refleksji stanowił brak iluzji wobec możliwości skutecznej pomocy ze strony naszych sojuszników z...
-64%
-13%
-67%
Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki