Czytanie na dziś: Jr 38,4-6.8-10; Hbr 12,1-4; Łk 12,49-53
Historia jo-jo dowodzi, że warto uczyć się historii i że nie wszystkie zabawki naśladujące broń muszą od razu być czymś złym.
Publikację tę wypatrzyłem w małym punkcie sprzedaży książek na furcie przy starym benedyktyńskim klasztorze we Francji. Od razu poczułem, że znalazła się we właściwym miejscu.
Walizki w dzisiejszym rozumieniu to płaskie pudła z uchwytem. Zanim powstały małe i poręczne walizki podróżne, najczęściej wędrowano z wielkimi kuframi i skrzyniami.
Kiedyś dla podratowania zdrowia jeździło się do wód. Duszniki, Lądek, Cieplice, Polanica i Ciechocinek były najwyżej cenionymi uzdrowiskami wśród polskich elit.
Na południe Europy powracają demony przeszłości. 22 zabitych i 37 rannych to bilans ostatnich wydarzeń w sercu Macedonii. W bałkańskim kotle znowu zaczyna wrzeć.
Wszyscy jesteśmy na Ziemi jedynie pielgrzymami. A kiedy skończymy już ziemską wędrówkę, dobrze byłoby, gdybyśmy naszą planetę pozostawili lepszą, niż ją zastaliśmy.
Mieszko I wkroczył na drogę zmian religijnych, planując podbój Pomorza. Oznaczało to zbliżenie się do kręgu cywilizacji zachodniej i najpewniej decyzję o konwersji na chrześcijaństwo.
Po ponad 75 latach figura Najświętszego Serca Jezusa, będąca wotum Polaków za odzyskaną w 1918 r. niepodległość, znów stanie w stolicy Wielkopolski.
Michał Palacz, znany polski kolekcjoner białej broni i potomek powstańca styczniowego, podarował brdowskiej świątyni osiem oryginalnych szabel z XIX w. Dar stanowi wotum dla Matki Bożej Zwycięskiej.
Dla wielu wyprawa do Rzymu pozostaje do dziś w sferze marzeń. Odległość, koszty, zdrowie: mnóstwo trudności piętrzy się przed pielgrzymem.
-15%
-83%
Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki