Czytanie na dziś:
Gniezno 1966. Tysiąclecie w sercu Prymasa – taki tytuł nosi unikalny film, który powstał w Gnieźnie z okazji 1050-lecia chrztu Polski.
Druga część filmu Bóg nie umarł wywołuje temat obecności chrześcijan w życiu publicznym. Dyskusję o istnieniu Boga obserwujemy tym razem z perspektywy sali sądowej.
Nazwisko reżysera dawało nadzieję na solidne kino. Niestety, nawet Kevin Reynolds nie ustrzegł się przed tanimi chwytami charakterystycznymi dla religijnego kina. Gdyby cały film Zmartwychwstały trzymał poziom pierwszej połowy, byłoby fantastycznie.
Czy jeśli na ekranie pojawi się husaria w zwycięskim pędzie, to nastąpi patriotyczne wzmożenie narodu? Wątpliwe, bo kino i historia mówią różnymi językami, tylko niekiedy zdarza im się porozumieć.
Wojciech Smarzowski nie może skończyć swojego najnowszego filmu. W dramatycznym apelu zamieszczonym w internecie prosi o pomoc finansową. „Temat naszego filmu odstrasza” – mówi.
Rozmowa z Jerzym Zalewskim, reżyserem pierwszego fabularnego filmu o Żołnierzach Wyklętych "Historia Roja".
Niewielki budżet na realizację filmu trzeba nadrobić sprytem, mądrością i kreatywnością. Niestety, twórcom Ciernia Boga to się zupełnie nie udało.
Film Bernadetta. Cud w Lourdes to portret zwykłej-niezwykłej dziewczyny łączącej w sobie wewnętrzną czystość z wyrazistym, silnym charakterem.
Syn Szawła ma szansę na Oscara. Trzymamy kciuki mocniej niż za Listę Schindlera czy za Życie jest piękne. Bo Auschwitz to nie jest ani materiał na reportaż w stylu CNN, ani na farsę z pogodnym zakończeniem.
„Co byś ocalił w sytuacji bez wyjścia”? - to przypadkowo usłyszane/obejrzane pytanie nie daje mi spokoju od kilku dni.
-15%
-13%
-64%
Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki