Czytanie na dziś: Ga 3,22–29; Łk 11,27–28
Sporo ostatnio zamieszania wokół Eucharystii. W czasie pandemii dyskusje wyłącznie się nasiliły. To szansa, aby ją lepiej zrozumieć. Ale i niebezpieczeństwo, żeby jej przesłanie umniejszać do granic prywatnych poglądów.
Wszystkie spory o to, który ryt jest prawidłowy, z punktu widzenia całej historii Eucharystii tracą znaczenie. Nie robimy dziś nic innego, niż robili pierwsi chrześcijanie i chrześcijanie przez wieki.
Jeśli Kościół żyje dzięki Eucharystii, a mimo to jego wierni nie uczestniczą w niej tak często, jak powinni, albo nie rozumieją, co celebrują i otrzymują, kiedy to czynią, wówczas Kościół cierpi na poważny niedostatek eucharystyczny.
Eucharystia nie może być polem, gdzie rośnie nienawiść czy pogarda dla braci i sióstr. Rozmowa z Pawłem Milcarkiem - filozofem, publicysta, redaktorem naczelnym kwartalnika „Christianitas”
Czy widzę bezpośrednie przełożenie Eucharystii, czyli życia w Komunii z Jezusem, na swoje codziennie i moralne życie?
Rozmowa z Dominikiem Jurczakiem OP o tym, czy należy próbować zrozumieć Eucharystię i jak przekonać młodego człowieka do pójścia w niedzielę do kościoła.
Z rocznym opóźnieniem z powodu pandemii w Budapeszcie odbył się 52. Międzynarodowy Kongres Eucharystyczny. Rangę wydarzenia podkreśliła obecność papieża Franciszka. Jednak w Polsce wydarzenie nie spotkało się z odpowiednim zainteresowaniem.
Rozmowa z ks. Mirosławem Malińskim, duszpasterzem akademickim z Wrocławia. Prowadzi Centralny Ośrodek Duszpasterstwa Akademickiego „Maciejówka”, założyciel i redaktor naczelny portalu 2ryby.pl. Autor wielu książek. W ostatnich latach przygotowywał dla...
Papież Benedykt pisał o „eucharystycznym stylu życia”. Chrześcijaństwo nie polega na deklaracjach, ale na tym, żeby ludzie przemienieni Eucharystią szli w świat i przemieniali go swoją obecnością. Tegoroczny Adwent chcemy przeżyć tak, by „eucharystyczny...
O tym, jak Eucharystia została zapowiedziana w Starym Testamencie i czym jest dla chrześcijan, z ks. prof. Mariuszem Rosikiem, biblistą, wykładowcą Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu.
-67%
Bestseller
-15%
-19%
Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki