Czytanie na dziś: Wj 12,1-8.11-14; 1 Kor 11,23-26; J 13,1-15
Nie muszą umieć pisać ani czytać. Nie muszą znać na pamięć całego katechizmu. Muszą znać odpowiedź na najważniejsze pytanie – czy chcesz przyjąć Pana Jezusa?
W Boże Narodzenie Kościół celebruje nie tylko Pasterkę, ale aż trzy Msze: w nocy, o świcie oraz w ciągu dnia. Każda z nich mówi o innym wymiarze tajemnicy przyjścia Chrystusa.
Długo zastanawiałem się nad tym, dlaczego w kalendarzu liturgicznym znajduje się święto Podwyższenia Krzyża. Czy nie mogło być po prostu nazwane świętem Krzyża? Jak wywyższyć krzyż w swoim życiu?
Kiedy zaczęły się dziać pierwsze cuda eucharystyczne – nie wiemy. Od 790 r. zanotowano ich około 130. Wiele z nich funkcjonuje w tradycji i nigdy nie zostało oficjalnie przez Kościół potwierdzonych.
Legnickie wydarzenie o znamionach cudu eucharystycznego uzmysławia nam, jak zróżnicowany może być język, którym mówi Bóg. Zawsze jednak jest to język zrozumiały dla wierzącego człowieka. Bóg nie jest Sfinksem, który zadaje nam zagadki.
Rozmowa z kard. Raymondem Leo Burke'em, autorem książki Boża Miłość stała się Ciałem, o Eucharystii
O granicach w prowadzeniu dialogu z arcybiskupem metropolitą gnieźnieńskim Wojciechem Polakiem, prymasem Polski
Msza św. w niedzielę? Owszem, ale może i częściej. Przecież chcemy spotykać się z tymi, którzy są nam bliscy.
– Chciałbym bardzo wiedzieć, proszę księdza biskupa, dlaczego dzieci tak długo muszą czekać na Pierwszą Komunię Świętą? – zapytał biskupa chłopiec, który skończył jedenaście lat.
Aby lepiej zrozumieć, czym jest Eucharystia, trzeba spojrzeć na nią oczami starożytnych Żydów – tak jak widzieli ją Jezus oraz Jego apostołowie.
-19%
-15%
Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki