Czytanie na dziś: 1 Tm 6, 2c–12; Łk 8, 1–3
Jak temperatura sporu ma być niższa, skoro dziennikarze zamiast uczciwie relacjonować życie polityczne, sami stają się stroną sporu i biorą udział w politycznych wiecach
Nie wystarczy wyznawać właściwe wartości, aby być przekonującym dla innych. Skuteczny jest społeczny dialog, a jego brak prowadzi do rozłamu. Tak też było z propozycją zmiany prawa do aborcji.
Normy moralne, etyka, religia, Dekalog – to one mówią nam, co jest dobre, a co złe. Czy moralność rzeczywiście jest sztucznym tworem, czy może jednak jest nam dana w procesie ewolucji?
„Etyczno-medyczne aspekty początków ludzkiego życia” – to temat spotkania z dr. hab. med. Markiem Czarkowskim. Bioetyk gościł na zaproszenie bp. Jana Tyrawy w bydgoskim Domu Polskim.
Rozmowa z siostrą Barbarą Chyrowicz, werbistką i etykiem
Z pozoru trudno o bardziej zaskakujące połączenie niż Kościół i sztuczna inteligencja. Watykan zaprezentował jednak dokument, który ten stereotyp przełamuje.
Wiele wskazuje na to, że religia lub etyka w szkole będą obowiązkowe – nie będzie można zrezygnować z obu tych przedmiotów. W tej zmianie warto zauważyć szansę na skuteczne wychowanie do wartości: niekoniecznie tylko na lekcjach religii.
Jakie szanse i obawy widzę w nauczaniu religii w szkole?
-64%
-95%
-15%
Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki