Czytanie na dziś: Lb 21,4b–9 lub Flp 2,6–11; J 3,13–17
Przeczytałam fragment książki Nigdy więcej Anny Zamojskiej, ofiary pedofila. Księdza pedofila. Jednej z ofiar. Teraz mam wybór: kupić książkę i przeczytać ją do końca, całą? Mimo że ten krótki fragment zamieszczony na fb „Więzi” sprawił, że nie mogę dojść...
Dziewczynki mają większe przyzwolenie na wyrażanie szerszej gamy uczuć – od radości do smutku, a chłopcy są częściej uczeni ich hamowania. W konsekwencji mężczyźni nie rozpoznający swoich uczuć są zjawiskiem tak częstym, że… w jakim sensie normalnym.
Nie wiem, co mnie podkusiło, aby poczynić na Facebooku taki oto wpis: „Zaczekam, aż opinia na ten temat przyjdzie do mnie – powiedział amerykański senator w apogeum debaty o skasowaniu prohibicji (1931 r.). Dokładnie to samo powiem ja o problemie niejakiej...
Sienkiewiczowski Kali nie miał większego problemu z odróżnianiem uczynków złych od dobrych. Zły to ten, gdy ktoś Kalemu zabrać krowy. Dobry – gdy Kali zabrać komuś krowy. Podobne poglądy na złe i dobre uczynki wygłaszają nie tylko politycy, ale i całe...
Dziecko jest spełnieniem ich marzeń? Owszem – ale jest również początkiem długiej walki, rodzice adopcyjni mówią o tym, czego nie są w stanie udźwignąć bez Boga.
Ja twierdzę, że Kościół jest kobiecy, jest kobietą – powiedział Franciszek na spotkaniu z przełożonymi zgromadzeń żeńskich. To proste, lakoniczne wręcz stwierdzenie rodzi sporo poważnych konsekwencji.
Nikt nie lubi przegrywać. Zwłaszcza z samym sobą, gdy słabości okazują się silniejsze od nas. Są jednak sposoby na to, by porażki wykorzystać dla budowania własnej siły – i warto się ich nauczyć.
Oczywiste jest, że rodzice mają ogromny wpływ na to, kim się stajemy. O co jako dorośli mamy najczęściej do nich pretensje? I czy zawsze słuszne?
Miejcie wspólny budżet. Albo: wspólne konto zabija wolność w związku. W poradnikach można przeczytać setki porad, które mają pomóc w stworzeniu udanego związku. A przecież każda osoba i każda relacja jest inna.
Co jest pierwsze: emocja czy myśl? 90 proc. osób twierdzi, że najpierw coś poczujemy, a dopiero potem o tym pomyślimy. Tymczasem w większości przypadków to nieprawda. To myśli, przekonania, jakie mamy o sobie i innych, kształtują nasze życie.
-67%
-15%
-83%
Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki