Logo Przewdonik Katolicki

Artykuły

24 wyniki dla wyrażenia "ekonomia"

 • Rząd niespodziewanie zmienił przyjęty wcześniej projekt najnowszej ustawy antylichwiarskiej. Firmy pożyczkowe uznały, że to gwóźdź do trumny dla całej branży. Problem w tym, że dokładnie to samo twierdziły przy okazji wcześniejszych reform.

  więcej
 • Jesteśmy jednym z najtańszych krajów Unii Europejskiej, a inflacja w Polsce od lat jest niższa od jej optymalnego poziomu określonego przez NBP. Nie oznacza to jednak, że za poszczególne produkty nie płacimy dużo więcej niż kiedyś.

  więcej
 • Pod względem liczby przedsiębiorców już dawno prześcignęliśmy dużo bogatsze od nas kraje. A mimo to wciąż jesteśmy od nich biedniejsi. Musimy wypracować nową narrację, w której wspólne osiągnięcia są ważniejsze niż osobista zaradność i indywidualny sukces.

  więcej
 • Do klasy średniej należy dwie trzecie Polaków i dominują wśród nich pracownicy najemni. Tymczasem przez lata polityka państwa prowadzona była w interesie członków klasy wyższej, mylnie nazywanych „średniakami”.

  więcej
 • Nie powinniśmy traktować protestu taksówkarzy przeciw Uberowi jako problemu branżowego. Za kilkanaście lat z konkurencją tego typu będzie się musiała mierzyć większość grup zawodowych.

  więcej
 • Protesty AGROunii oburzyły część społeczeństwa. Zamiast jednak rozbierać na czynniki pierwsze ich metody działania, lepiej wsłuchać się w postulaty, które wysuwają.

  więcej
 • Wiele produktów spożywczych trafiających na polski rynek jest gorszej jakości, niż ich odpowiedniki w krajach Europy Zachodniej. Unia Europejska chce ukrócić tego rodzaju działania.

  więcej
 • Pierwszy rok ograniczenia handlu w niedzielę nie przyniósł żadnych dramatycznych wydarzeń. Jednak to obecny rok, w którym handlowa będzie tylko jedna niedziela w miesiącu, będzie kluczowy dla oceny wprowadzonych zmian.

  więcej
 • W niedalekiej przyszłości co czwarty Polak będzie na emeryturze, a świadczenia emerytalne mogą wynosić zaledwie 40 proc. wcześniejszych zarobków. Ratunkiem może być emerytura obywatelska – finansowana nie z osobnych składek, lecz z podatków.

  więcej
 • Kłopoty na Zielonej Wyspie

  Krzysztof Mielnik-Kośmiderski, EdynburgPrzewodnik Katolicki 7/2019

  Przed miesiącem brytyjscy parlamentarzyści głosowali nad przyjęciem umowy rozwodowej wynegocjowanej przez brytyjską premier Theresę May i liderów Unii Europejskiej. Już kilka tygodni przed głosowaniem w kuluarach głoszono, że dokument – dalece odbiegający...

  więcej

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki