Czytanie na dziś:
Rozmowa z Magdaleną Czarnik, socjologiem, o seksualizacji dzieci w szkole.
O tym, dlaczego władza poszła na wojnę z rodzicami, zlekceważonych rodzicach i rządowej propagandzie sukcesu z Tomaszem Elbanowskim ze Stowarzyszenia Rzecznik Praw Rodziców
Co kilka lat powraca problem miejsca dla religii, czy powinno uczyć się jej nadal w szkole, czy też w przykościelnych salkach? Od nowego roku, w diecezji warmińskiej uruchomiono dodatkowe zajęcia z katechezy przy parafiach.
Uczestniczyłam w odbywającej się 30 sierpnia w Warszawie, pod hasłem „Stop deprawacji w edukacji”, manifestacji zorganizowanej przez środowiska rodziców. Myślę, że brały w niej udział – protestując – rodziny z każdego chyba zakątka Polski.
W sprawie obecności religii w szkole pojawiają się niekiedy – często politycznie motywowane – dyskusje. Mimo napastliwego tonu niektórych dyskutantów, możemy spać spokojnie.
Rozmowa o katechezie w szkole z bp. Markiem Mendykiem, przewodniczącym Komisji Wychowania Katolickiego KEP.
Rozmowa o wartości edukacji katolickiej z kard. Zenonem Grocholewskim .
Kapitalny remont budynku przy ul. Głogowskiej 92 w Poznaniu jest na ukończeniu. Wszystko dopinane jest na ostatni guzik tak, aby 1 września mogła w nim ponownie wystartować szkoła katolicka.
Najmniej ciąż nastolatek i zakażeń wirusem HIV oraz najpóźniejsze inicjacje seksualne. Polska ma najlepszą edukację seksualną w Europie. Dlaczego MEN zapowiada rewolucję seksualną?
Przekonywanie nadal bazuje na słowie, ale trzeba je podać w atrakcyjny sposób. Mówić językiem ewangelicznym, odwołując się do życia codziennego, to wyzwanie dla Kościoła.
-70%
-15%
Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki