Czytanie na dziś:
Każde dziecko chce mieć przyjaciela, jednak dla wielu z ich znajdowanie bratniej duszy jest trudne, a dla pozyskania przyjaciół czasem udają kogoś, kim nie są. Jak nawiązywać relacje w grupie rówieśniczej?
Dla właściwego rozwoju emocjonalnego dzieci potrzebują zabaw w fantastyczne światy. Jednak gdzie leży granica między opowieściami korzystnymi dla rozwoju a zaburzającymi go emocjonalnie i duchowo?
Wolnych etatów w zawodzie nauczyciela jest coraz więcej. Przyczyny są złożone, jednak konsekwencje tego stanu rzeczy mogą rozłożyć polski system edukacji na łopatki.
Rozmowa z Agatą Erkiert o tym, jak ocalić i dziecko, i matkę, która jest w nieplanowanej ciąży
Odmawianie wykonywania poleceń, agresja słowna i fizyczna, wagary, alkohol, ucieczki z domu, drobne kradzieże… Kiedy dziecięcy i młodzieńczy bunt jest elementem rozwoju, a kiedy to sygnał zaburzenia?
Choroba nowotworowa nie selekcjonuje ludzi według koloru skóry, wyznania, pochodzenia czy wieku. Kiedy jednak wybierze dziecko, wraz z nim choruje cała rodzina.
Z Agnieszką Paczkowską o mylących imionach śmierci, pretekstach do trudnych rozmów i o tym, jak być towarzyszem w żałobie
Kilkadziesiąt lat temu zachłysnęliśmy się rozwijającymi się szybko technologiami. Tyle że wtedy młody człowiek wchodził w cyfrowy świat, będąc już ukształtowanym edukacyjnie i w relacjach z ludźmi, a dziś dzieci praktycznie od razu podlegają wpływom nowych...
„Mama była smutna, kiedy patrzyła na moją książeczkę zdrowia, bo tam na pierwszej stronie było napisane: zespół Downa. Na szczęście znalazł się pan doktor, który wyrzucił tamtą książeczkę do kosza”.
Choć problem istnieje od marca, wciąż powraca i coraz mocniej przebija się do powszechnej świadomości. Rozdzielanie mam i ich nowo narodzonych dzieci ze względu na reżim sanitarny może powodować negatywne skutki dla rozwoju dzieci.
-64%
-15%
Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki