Logo Przewdonik Katolicki

Artykuły

36 wyników dla wyrażenia "chrześcijaństwo"

 • Arabska wiosna miała być początkiem demokratycznych przemian w Egipcie i innych krajach północnej Afryki. Doprowadziła do bałaganu społeczno-politycznego, a przede wszystkim do większego ucisku chrześcijan.

  więcej
 • Podręczniki szkolne budzą obawy

  Rada Społeczna25.03.15r

  Oświadczenie Rady Społecznej przy Arcybiskupie Poznańskim w sprawie zasad przygotowywania podręczników szkolnych

  więcej
 • Niepolityczne wyznanie wiary

  Komentarz z 20.02.15r

  Mała zagadka, kto powiedział ostatnio te słowa: „Jestem chrześcijanką. Wiara daje mi oparcie, orientację i zaufanie, a w kwestii kierowania własnym życiem jest ważną sprawą. Jest czymś bardzo uspakajającym wiedzieć, że pozwala ona znieść chwile słabości”.

  więcej
 • Czego dokonał Chrystus przez swe pełne dramatycznych wydarzeń życie i wniebowstąpienie? Czy Jego największym sukcesem jest przedłużenie życia każdego z nas w nieskończoność? Jestem przekonany, że chodzi tu o coś znacznie bardziej doniosłego.

  więcej
 • Od niedawna możemy zobaczyć na platformie Netflix film Pierwszy reformowany Paula Schradera z 2017 r. Twórca hollywoodzkich dramatów nakręcił film bardzo europejski. To traktat o kryzysie wiary, niewolny od potknięć, który jednak warto obejrzeć.

  więcej
 • Paschalnie i niekonwencjonalnie

  Monika Białkowska i ks. Henryk SeweryniakPrzewodnik Katolicki 18/2020

  Cała religia chrześcijańska jest niekonwencjonalna. Normalnie w świecie jest tak, że człowiek rodzi się, żyje, umiera. A tu po śmierci zmartwychwstajesz!

  więcej

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki