Logo Przewdonik Katolicki

Artykuły

5 wyników dla wyrażenia "chorzy"

 • O zapewnienie wszystkim chorym dostępu do opieki medycznej zaapelował Ojciec Święty w orędziu na obchodzony 11 lutego po raz 28. Światowy Dzień Chorego. Święto to ustanowił Jan Paweł II. Jego celem jest zwrócenie uwagi na problem chorych, którzy potrzebują...

  więcej
 • Lekarz 24h

  ks. Krzysztof Porosło Przewodnik Katolicki 6/2017

  Mówi się o nim błędnie: ostatnie namaszczenie. To odstrasza od jego przyjmowania. Szkoda, bo przez sakrament chorych możemy przekonać się, że to Jezus jest najlepszym Lekarzem na świecie.

  więcej
 • Ponad 40 osób niepełnosprawnych i tyle samo wolontariuszy z terenu diecezji włocławskiej w dniach 14-24 lipca przebywało w licheńskim sanktuarium na tzw. oazie chorych „Bartymeusz”.

  więcej
 • Niezawinione cierpienie

  O. Szymon Hiżycki OSB, opat benedyktynów w TyńcuPrzewodnik Katolicki 5/2015

  Z cierpieniem trudno się zmierzyć, ponieważ zupełnie nas przerasta. Z tą zagadką ludzie próbują sobie poradzić właściwie od zawsze.

  więcej
 • Prymas Polski abp Wojciech Polak spotkał się 18 grudnia z pacjentami Centrum Opiekuńczo-Leczniczego w Inowrocławiu. Łamiąc się opłatkiem z chorymi, odwiedzając kolejne sale, udzielał każdemu błogosławieństwa, zapewniał o modlitwie i sam o modlitwę prosił.

  więcej

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki