Czytanie na dziś: Pwt 26,16-19; Ps 119,1-2.4-5.7-8; Mt 5,43-48
Szacuje się, że w Polsce żyje minimum 35 tys. osób w kryzysie bezdomności. W poznańskich Domach Świętego Łazarza mężczyźni, którzy doświadczyli bezdomności, rozpoczynają nowe życie we wspólnocie.
W porównaniu do lat 80. i 90 XX wieku wiemy o HIV naprawdę dużo. A jednak nie robimy z tej wiedzy użytku. Wygląda to tak, jakbyśmy z etapu histerii i przerażenia przeszli do wypierania tego problemu.
„Nie lubię odwiedzać dziadka, bo mi cały czas pokazuje idiotyczne filmiki na TikToku. To jest żenujące” – mówi 10-letni Kuba. „Przyklejenie do smartfona” dotyczy nie tylko młodego pokolenia. Dlaczego o tym nie mówimy?
Rozmowa z Martą Nowak-Kulpą o pracy psychoterapeuty na oddziale chirurgicznym, kryzysie, który może dotknąć każdego, i relacji, która leczy
Mieszka na farmie z mężem i ośmiorgiem dzieci i zdobyła tytuł „Mrs America”. Jej życie w mediach społecznościowych podglądają miliony internautów. Czy to dowód, że brakuje nam tradycyjnego życia rodzinnego?
Słusznie przejmujemy się niskim poziomem aktywności fizycznej młodego pokolenia. Jednak nie zachęcimy dzieci i młodzieży do ruchu poprzez boomerskie narzekanie i zrzucanie winy na smartfony.
Osoby, które przeżyły próbę samobójczą, mówią czasami, że otrzymały nowe życie i pakiet nowych szans.
Bywają w naszym życiu okresy gwałtownych zmian, np. dojrzewanie, rozpoczęcie nowej pracy, małżeństwo. Jednak tak naprawdę doznajemy ciągłej psychicznej przemiany. Jest ona jednak trudno zauważalna, dlatego możemy mieć poczucie stagnacji.
Polacy zawierają coraz mniej małżeństw. Są jednak i tacy, którzy decydują się na taki krok po wielu latach bycia razem.
Rozmowa z Wawrzyńcem Smoczyńskim o trudnościach w społecznej komunikacji, rozmowach na niełatwe tematy i wypracowanym kompromisie
-15%
-67%
Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki