Czytanie na dziś:
Każdy przyzwoity człowiek potrafi dać moralną ocenę tego, co w tej chwili dzieje się w Mariupolu. W warunkach wojny informacyjnej trudniej natomiast o konkretną wiedzę.
Z bp. Czesławem Kozonem o sytuacji Kościoła katolickiego w Królestwie Danii
Oznaki przełomu są już wyraźnie widoczne: to już zapewne ostatnie tygodnie putinowskiego reżimu. Każdy kolejny rząd będzie musiał – chcąc nie chcąc – odciąć się od obecnej agresywnej polityki.
Kolejny, po Ukrainie, Kościół prawosławny decyduje się na pełną niezależność od patriarchatu moskiewskiego. 8 września niezależność tę zadeklarował parlament Łotwy, ale ta polityczna decyzja jest tylko przyspieszeniem nieuniknionego procesu emancypacji...
Nagrodzeni Noblem naukowcy nie tylko są wybitnymi specjalistami i odkrywcami w swoich dziedzinach. Ich praca dotyka pytań uniwersalnych: kim jest człowiek i skąd się wziął?
Białoruś nadal będzie dostarczała Rosjanom pomocy medycznej, zadba również o bezpieczeństwo rosyjskich transportów wojskowych. Ale na tym koniec. Innego wsparcia „nie ma i nie będzie” – wyraźnie zapowiedział Aleksandr Łukaszenko.
Antyputinowskie demonstracje w centrum miasta to nowość w oczach mieszkańców tradycyjnie prorosyjskiego Belgradu. Ale, jak na razie, urządzają je sami Rosjanie.
W 1962 r. u kubańskich wybrzeży minęła nas o włos nuklearna tragedia. Rozwiązanie kryzysu dało światu 60 lat pokoju. Przyniosło jednak w zalążku kryzys obecny.
Wojna, wbrew intencjom Kremla, jednoczy Tatarów oraz mieszkających nad środkową Wołgą Rosjan w oporze przeciw centralnej władzy.
Jest nas już osiem miliardów, dwukrotnie więcej niż zaledwie 46 lat wcześniej. Co nie znaczy, że powinniśmy teraz przestać się rozmnażać, by nie obciążać dalej biednej Ziemi. To raczej znaczy, że czas lepiej dzielić się tym, co mamy.
-78%
-64%
-70%
Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki