Logo Przewdonik Katolicki

Artykuły

5 wyników dla wyrażenia "audiencja"

 • „Módlmy się, abyśmy niestrudzenie dawali świadectwo Ewangelii, także w czasach prześladowań” – zachęcił papież podczas audiencji ogólnej w środę 19 kwietnia. Swoją katechezę poświęcił męczennikom, którzy oddali swe życie za Chrystusa i wyznawanie swej wiary.

  więcej
 • Franciszek o tym, jak ewangelizować

  papież Franciszek / KAI15.02.23r

  Głosząc, często nakłaniamy ludzi do uczynienia czegoś i to dobrze. Ale nie zapominajmy, że głównym przesłaniem jest to, iż On jest blisko nas – mówił dziś papież podczas audiencji ogólnej.

  więcej
 • Do naśladowania przykładu Jezusa w gorliwości apostolskiej zachęcił papież podczas dzisiejszej audiencji ogólnej. Papież kontynuując cykl katechez na temat pasji ewangelizacyjnej zwrócił uwagę na konieczność troski o osoby oddalające się od Kościoła.

  więcej
 • „To Anioł Pokoju, który wygrywa wszystkie wojny i mówi o solidarności między narodami” – powiedział Franciszek, wręczając rosyjskiemu prezydentowi medal Anioła Pokoju. Gest, który dziś jest aż nadto symboliczny.

  więcej
 • Niepolityczne wyznanie wiary

  Komentarz z 20.02.15r

  Mała zagadka, kto powiedział ostatnio te słowa: „Jestem chrześcijanką. Wiara daje mi oparcie, orientację i zaufanie, a w kwestii kierowania własnym życiem jest ważną sprawą. Jest czymś bardzo uspakajającym wiedzieć, że pozwala ona znieść chwile słabości”.

  więcej

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki