Czytanie na dziś: Hi 42,1–3.5–6.12–17; Łk 10,17–24
W Urugwaju pewna kobieta zdecydowała o aborcji. Dowiedział się o tym jej były partner i postanowił zgłosić sprawę do sądu. Domagał się zablokowania możliwości aborcji.
Jest marzec 1970 r. Przed sądem stanowym w Teksasie staje Norma McCorvey, ukryta pod pseudonimem Jane Roe. Twierdzi, że jej ciąża jest wynikiem gwałtu.
Rozmowa z Urszulą Marią Wosicką, członkinią zarządu Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia, o nowym projekcie ustawy chroniącej życie poczęte
Nie wystarczy wyznawać właściwe wartości, aby być przekonującym dla innych. Skuteczny jest społeczny dialog, a jego brak prowadzi do rozłamu. Tak też było z propozycją zmiany prawa do aborcji.
Do niedawna poparcie dla idei pro-life było w Polsce bardzo silne. W ostatnim czasie gwałtownie spadło. Jakie są tego przyczyny i jak można to zmienić?
Ponad 100 tys. osób przepraszało za grzechy osobiste i całego narodu, zwłaszcza za aborcję, nałogi oraz zawiść i podziały.
W „czarnym marszu” kobiety stały się łatwym narzędziem walki politycznej. Wiele z nich stanęło przeciwko życiu nienarodzonych. Nie można jednak nie widzieć tych, którymi kierował strach.
Rozmowa z Marią Bienkiewicz, zajmującą się ratowaniem dzieci nienarodzonych, wspieraniem ich matek i lekarzy doświadczających skutków aborcji o walce duchowej toczącej się wokół życia nienarodzonych
Wywiad z abp. Wiktorem Skworcem, metropolitą katowickim, o budowaniu wspólnoty wokół wartości, etyce w biznesie i świętości niedzieli
Co powinno kierować nami w kwestii tak fundamentalnej dla naszej chrześcijańskiej tożsamości, jak obrona podstawowego prawa osoby ludzkiej – prawa do życia?
-13%
-64%
-15%
Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki