Logo Przewdonik Katolicki

Artykuły

5 wyników dla wyrażenia "Zakony"

 • Rzeczywistość otaczająca księży i zakonników nie nastraja optymistycznie. Wielu duchownych ma już dość – niektórzy reagują agresją, inni załamaniem. A przecież ich codzienna posługa odbywa się często bez rozgłosu. Jest jak las, który rośnie po cichu.

  więcej
 • Dzień życia konsekrowanego

  Katolicka Agencja Informacyjna 02.02.17r

  2 lutego obchodzimy w Kościele dzień poświęcony zgromadzeniom zakonnym, których w Polsce jest blisko 180.

  więcej
 • „Dzisiaj dość liczne Instytuty, często pod wpływem nowych okoliczności, dochodzą do przekonania, że ludzie świeccy mogą mieć udział w ich charyzmacie. Są oni zatem zapraszani do głębszego uczestnictwa w duchowości i misji danego Instytutu”.

  więcej
 • Po co nam dzisiaj zakony? Pewnie po to, by przypomnieć, że w życiu najpierw powinno się szukać Pana Boga, a naśladowanie Go w codzienności uznać za najwyższą wartość, co czynią mnisi i mniszki żyjący obok nas i między nami.

  więcej
 • Oglądam piękno Twej łaski, podziwiam jej blask, a jej światłość odbija się we mnie; zachwycam się jej niewypowiedzianym splendorem; zdumiewam się niezmiernie, myśląc o sobie; widzę, kim byłem i kim się stałem. O cudzie! Oto stoję pełen szacunku dla siebie...

  więcej

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki