Czytanie na dziś: 1 Kor 9,16–19.22–27 Łk 6,39–42
Publikujemy treść rozważania brata Aloisa, które zostało odczytane 29 grudnia w Hali Stulecia, podczas modlitwy wieczornej 42 Europejskiego Spotkania Młodych we Wrocławiu.
Gdy zmarł Jan Paweł II, chciały postawić mu pomnik inny niż ze spiżu. W głowach miały przesłanie papieża o godności życia. Dziś prowadzą jedyny w Polsce tak wszechstronny ośrodek, który służy człowiekowi od poczęcia do naturalnej śmierci.
Czym dla wagonów jest lokomotywa, tym dla wrocławskiego społeczeństwa w stanie wojennym były piesze pielgrzymki na Jasną Górę. Pociągały umysł i ducha, nadając im kierunek.
Niemcy prawie wywieźli go do Trzeciej Rzeszy, a Sowieci chcieli go wrzucić do ogniska. Dziś rękopis Pana Tadeusza jest bezpieczny – w instytucji, która obchodzi właśnie 200-lecie istnienia.
Alarm zadzwonił w niedzielę (12 marca) o 19.45. W oknie życia we Wrocławiu siostry boromeuszki, znalazły chłopca owiniętego w pieluszkę.
W noclegowni było tak mroźno, że nawet przytulanie do kozy niewiele pomogło. Rozpaliłem na środku sali ognisko, byśmy nie zamarzli – tak przyjazd do Wrocławia w 1945 r. wspominają repatrianci.
Tak więc nikt z was, kto nie wyrzeka się wszystkiego, co posiada, nie może być moim uczniem | Łk 14, 33
Czyny mówią same za siebie – festiwal T Mobile Nowe Horyzonty (TNH) dołączył do grona najważniejszego, obok Warszawskiego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego i Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni, wydarzenia filmowego w Polsce. Chapeau bas!
Czy można w ciekawy sposób opowiedzieć o lekturze, której fragmenty zna na pamięć niemal każdy polski uczeń? Aby przekonać się, czy to możliwe, trzeba odwiedzić Muzeum Pana Tadeusza.
Całą uwagę warto w tym roku zwrócić na stolicę Dolnego Śląska. Miano Europejskiej Stolicy Kultury zobowiązuje, a liczba przygotowywanych z tej okazji imprez artystycznych jest oszałamiająca.
-15%
-78%
Bestseller
Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki