Czytanie na dziś:
Władze Wielkiej Brytanii od dłuższego czasu dawały wyraźny sygnał społeczeństwu o poważnym zagrożeniu atakami terrorystycznymi. Być może dlatego zamach w Londynie nie zrobił na Brytyjczykach większego wrażenia.
Takimi słowami zwracała się Anna Pawlak do swojego dziadka w Kochaj albo rzuć, kiedy ten nazwał czarnoskórego pastora „dzikim”. Kiedy w latach 70. był nagrywany ten film, to jeszcze śmieszyło. Teraz zaczyna straszyć.
Rozmowa z ks. prof. Piotrem Mazurkiewiczem, politologiem, o tym, czy idea europejskiej wspólnoty już się wypaliła
Wyjście Brytyjczyków z Unii Europejskiej nie jest apokalipsą. Jednak ta bezprecedensowa sytuacja stawia Staremu Kontynentowi wiele kluczowych pytań dotyczących jego dalszego kształtu.
Kościół katolicki w Anglii i Walii skierował oświadczenie do rządu z prośbą o podjęcie działań mających na celu ochronę mniejszości chrześcijańskich w Pakistanie.
Mimo wyborczego triumfu, liczba problemów premiera Davida Camerona nie maleje. Przed Brytyjczykami stoi widmo opuszczenia Unii Europejskiej i radzenia sobie z gospodarką na własny rachunek.
Jest takie państwo, gdzie chrześcijanie są spychani na margines, a wierni ukrywają swoją wiarę z obawy przed dyskryminacją. Jaki kraj państwo typują?
Chrześcijanie ukrywają swoją wiarę z obawy przed dyskryminacją i szyderstwami. I nie chodzi wcale o Arabię Saudyjską, Chiny, czy inny Pakistan. Mówimy o Wielkiej Brytanii.
Chociaż różne rzeczy mówi się o Polakach za granicą, z własnego emigracyjnego doświadczenia pobytu na Wyspach mogę śmiało stwierdzić, że w kwestii ochrony zdrowia bardziej ufam swoim niż obcym.
Z powodu koronawirusa w Wielkiej Brytanii zmarło więcej osób niż we Włoszech. Tym samym Zjednoczone Królestwo stało się drugim krajem świata pod względem zabitych przez COVID-19. Przyczynił się do tego szereg błędnych lub spóźnionych decyzji politycznych.
-15%
Bestseller
-13%
Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki