Czytanie na dziś: Hi 42,1–3.5–6.12–17; Łk 10,17–24
Brytyjski oddział jezuickiej organizacji pomagającej uchodźcom, Jesuit Refugee Service UK (JRS UK), opublikował raport, w którym informuje o nadużyciach związanych z przetrzymywaniem migrantów przez brytyjskie służby porządku publicznego.
Przez kilka ostatnich miesięcy toczyła się bitwa o życie nienarodzonych dzieci, których los miał zostać przypieczętowany przez zliberalizowanie tzw. ustawy aborcyjnej. Wniosek został odrzucony.
Mimo że świat zaczął patrzeć na nich z niekłamanym politowaniem, wielu Wyspiarzy w sprawie brexitu nadal stara się robić dobrą minę do złej gry.
Pomimo dobrej sytuacji gospodarczej liczba polskich emigrantów wciąż nieznacznie rośnie. Jednak coraz mniej z nich zamierza pozostać za granicą na stałe.
Boris Johnson porównywany jest do Donalda Trumpa. Nie bez powodu. Z amerykańskim prezydentem łączą go choleryczne usposobienie, poczucie własnej nieomylności, zamożność i… rozwichrzona fryzura.
Choć do planowanej daty brexitu pozostały raptem cztery miesiące, kwestia przyszłych relacji między Zjednoczonym Królestwem a Unią Europejską wciąż pozostaje niewyjaśniona. Na domiar złego, z drżącego w posadach rządu odchodzą kolejni ministrowie.
Jego historia przypomina losy Charliego Garda.
Brytyjski rząd ma plan jak po brexicie ograniczyć imigrację. Zmiany nie ograniczają się do wstrzymania napływu nowych obcokrajowców, ale mają też dotknąć tych, którzy już mieszkają w Wielkiej Brytanii.
Z dr Jolantą Szymańską o sytuacji Polaków na Wyspach Brytyjskich po brexicie rozmawia Michał Bondyra
Od kilkunastu dni Wielka Brytania żyje sprawą poważnie chorego Charliego Garda. Decyzją lekarzy i wyrokiem sądu dziecko ma być odłączone od aparatury podtrzymującej życie. O szansę dla niego dopomina się cały świat.
-64%
Bestseller
-15%
-13%
Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki