Czytanie na dziś: Hbr 7, 25-8, 6; Mk 3, 7-12
Nie tak dawno w Świątyni Opatrzności gościł kard. Francesco Montenegro, który osobiście angażuje się w pomoc uchodźcom na wyspie Lampedusa. Jest też szefem włoskiej Caritas.
Jej dom zamienił się w kryjówkę dla Żydów. Dzięki odwadze Antoniny Żabińskiej udało się uratować ponad stu z nich. Nie było łatwo, ale poskarżyła się tylko raz: gdy ręce pękały jej od prania w lodowatej wodzie.
Otwarcie dla wiernych Świątyni Opatrzności Bożej zainaugurowało tegoroczne obchody Narodowego Święta Niepodległości.
Rada Polityczna PiS przyjęła uchwałę, w której wzywa prezydent Warszawy Hannę Gronkiewicz-Waltz do dymisji – poinformował w niedzielę prezes PiS Jarosław Kaczyński.
Rozmowa z dr. Rafałem Kamprowskim, politologiem, o pozycji Polski po szczycie NATO w Warszawie
Większość z nich spontanicznie budowali mieszkańcy kamienic w czasie II wojny. Wciąż istnieją w podwórzach i bramach. Są świadkami najtrudniejszych powstańczych dni.
Już nikt głośno nie nawołuje do zburzenia Pałacu Kultury i Nauki. Znienawidzony dar Stalina oswoiła popkultura. Symbol Warszawy obchodzi właśnie 60. urodziny.
„Dziedziniec pogan” to inicjatywa papieża Benedykta XVI, który mocno podkreślał tożsamość Kościoła, ale szukał też dialogu z myślącymi inaczej. Kard. Kazimierz Nycz podjął tę ideę, organizując debatę w swoim domu.
„Solidarni z Życiem” − pod takim hasłem przebiegał jubileuszowy, X Marsz Świętości Życia w Warszawie.
Czy podczas obchodów 1050. rocznicy chrztu Polski i Światowych Dni Młodzieży wierni będą mogli uczestniczyć we Mszy w Świątyni Opatrzności Bożej? Wszystko wskazuje na to, że tak. Już teraz Centrum Opatrzności Bożej działa na wielu płaszczyznach.
-80%
-21%
Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki