Czytanie na dziś: Dz 6, 8-15; J 6, 22-29
Ukraina to państwo upadłe – tak w zgodnej ocenie komentatorów streścić można istotę przesłania Viktora Orbána. W ten sposób mówili dotąd o Ukrainie jedynie Rosjanie.
Niektóre środowiska żydowskie wzywają do wstrzymania procesu beatyfikacyjnego kard. Augusta Hlonda. Ich zdaniem, jego kontynuowanie byłoby „wyrazem aprobaty dla niezwykle negatywnego podejścia kard. Hlonda do społeczności żydowskiej”.
Z Krzysztofem Stanowskim rozmawia Piotr Jóźwik
Mówi się, że trzeba budować mosty, bo one łączą ludzi. Most, który powstaje między Krymem a Krajem Krasnodarskim, tylko scementuje podział.
Trzydzieści lat temu w Rzymie padły historyczne słowa wzajemnego przebaczenia. Wspomnienie tamtych wydarzeń toruje także dzisiaj drogę, na której może dokonać się postęp w dialogu z Ukraińcami.
Przesłanie Przewodniczącego Episkopatu Polski do uczestników Pielgrzymki Pojednania z Werchraty do Lwowa
Zniesienie wiz do krajów Unii Europejskiej to dla Ukrainy duży krok naprzód, ale dopiero pierwszy na długiej drodze. Tym trudniejszej, że z niektórymi przeszkodami nie chcą sobie poradzić sami Ukraińcy.
Sprawa ukraińska jest dzisiaj najważniejszą kwestią dzielącą światową wspólnotę prawosławną. Konflikt stawia po jednej stronie Konstantynopol, po drugiej zaś Moskwę.
Mija trzecia rocznica wydarzeń na Majdanie. Kościół obecny wówczas z protestującymi w dużym stopniu wpłynął na kształt i znaczenie tamtych dni.
Katolicy obrządku łacińskiego i bizantyjskiego żyją razem na terenie obecnej Ukrainy od ponad czterystu lat. Nie oznacza to, że nie ma między nimi kwestii spornych. Ale na co dzień współpracują na wielu poziomach.
-81%
Bestseller
-50%
-40%
Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki