Czytanie na dziś: Mdr 2, 1a.12–22; J 7, 1–2.10.25–30
Czarni radykałowie mogą nie wiedzieć, kim był Kościuszko i jaki miał stosunek do niewolników. W Polsce wiedzieć się to powinno
USA to kraj zbudowany na rasizmie, a codzienność czarnoskórych Amerykanów to nieustanna batalia ze zinstytucjonalizowanym rasizmem. To życie w chronicznym stresie i strachu.
Federalna Komisja Handlu (FTC), amerykański urząd antymonopolowy chroniący interesy klientów przed wielkimi korporacjami, właśnie ogłosiła, że pozywa chyba najsłynniejszą internetową firmę świata – czyli Facebooka.
Kiedy wydawało się, że czas kary śmierci w amerykańskim porządku prawnym dobiega końca, zaczęła się... kampania wyborcza 2020 r. A wraz z nią śmiertelne żniwo administracji Donalda Trumpa.
W głębi Azji dokonało się to, co nie udało się radykalnym zwolennikom Donalda Trumpa w USA: przewrót z powodu rzekomych oszustw wyborczych.
W efekcie połączenie deklaracji bycia synem Kościoła z postawą pro-choice staje się wyzwaniem ujawniającym fikcję religijnych norm
Zarówno w USA, jak i w Wielkiej Brytanii, odnotowano wzrost postaw pro-life. Wśród motywacji wskazywane są poglądy religijne, ale okazuje się, że nie tylko one mają znaczenie.
Plaga terroryzmu wciąż trwa. Statystycznie rzecz biorąc każdego dnia na świecie ma miejsce około 20 ataków. Rocznie w wyniku różnych przejawów terroryzmu ginie od 11 do 33 tys. osób, a kolejnych kilkadziesiąt tysięcy odnosi rany.
Na szczęście pomiędzy wysokimi prętami mogą się jakoś zobaczyć. Pewnie w końcu stanie tam mur z betonu i wtedy może tylko głos będzie można usłyszeć.
Nawet jeśli Sąd Najwyższy uchyli precedens Roe vs Wade, który zalegalizował aborcję w całych Stanach Zjednoczonych, wcale nie będzie to oznaczało zakazu zabijania nienarodzonych.
Bestseller
-50%
-95%
-80%
Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki