Czytanie na dziś:
Zbiórki przed cmentarzami na ratowanie ich zabytków to pomysł jednego człowieka – Jerzego Waldorffa. O jego biografii, rozmowa z Mariuszem Urbankiem.
Wciąż jest dla nas ikoną dobroczynności. I chociaż nie uniknęła kontrowersji, to postać Matki Teresy z Kalkuty pozwala znaleźć inspiracje do dobrego i pięknego życia.
Jerzy Stuhr potrafił wcielić się w kilka ról naraz i jeszcze do tego dany spektakl czy film wyreżyserować. Wykreowani przez niego bohaterowie, nawet komediowi, wywoływali w odbiorcach głębokie przemyślenia.
Mamy prawo do oburzenia na nieszczęsną scenę z ceremonii otwarcia igrzysk w Paryżu. Szkoda, że przysłoniła ona inne, pozytywne nawiązania do chrześcijaństwa.
Papież Franciszek zachęca nie tyle do czytania w ogóle, ile do pewnej postawy wobec literatury, która może wpływać na życie codzienne i duchowość czytelników.
Teologia i liryka wydają się dla nas równie nieżyciowe. Tymczasem mogą one pomóc odczytać nasze życie jako część większej rzeczywistości i odnaleźć swoje miejsce w porządku świata. Naszym przewodnikiem może być zmarły przed 20 laty Czesław Miłosz.
Dobre fotografie można robić bez względu na płeć. Mieć taką wrażliwość, która pozwala wybrać ujęcie, wobec którego nie można przejść obojętnie – to może być już kobieca rzecz.
Jego legenda przysłania czasem to, co tworzył. Warto sięgnąć po opowiadania Marka Hłaski, by zrozumieć, w jak tragicznym położeniu był on sam, ale też przedstawiciele jego pokolenia.
Chiara Mastroianni widzi siebie w lustrze, nagle zmienia się w swojego ojca. Teraz patrzy na nią słynny Marcello. Nic dziwnego: jest bardzo do niego podobna, wręcz uderzająco.
Rozmowy o. Antonio Spadaro ze sławnym reżyserem Martinem Scorsese to nie tylko teoretyczne rozważania o relacji religii i kultury. Bardziej pokazują one, jak Bóg i wiara mogą rezonować w człowieku.
Bestseller
-15%
-19%
Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki